Salon na Instagram w branży beauty stanowi nieodłączny element sukcesu marki. Wysokiej jakości, przytulne i stylowe wnętrza to klucz do urywających się telefonów od klientek i klientów. Dlaczego? Tego dowiesz się z naszego artykułu!

Salon na Instagram – dlaczego jest ważny dla branży beauty?

Branża beauty nierozerwalnie związana jest z tym, co piękne. Poszukujący świeżego looku w salonach barberskich mężczyźni, a także odwiedzające salony kosmetyczne kobiety pragną jednego – pięknego wyglądu. W jego zapewnieniu każdego z nas wspierają marki odzieżowe, a także firmy specjalizujące się w przeprowadzaniu zabiegów kosmetycznych i kosmetologicznych, a także manicurzystki, fryzjerzy i makijażyści. Odpowiedni wystrój wnętrza, w którym podejmowani są klienci mający niezwykle wysokie standardy w zakresie estetyki, jest wręcz elementarną kwestią prowadzenia działalności w tej branży. Odkąd światem zaczęły rządzić media społecznościowe, czynnik ten zyskał jeszcze większy priorytet. Instagram to niezwykłe narzędzie promocji firm związanych z branżą beauty. To właśnie dzięki niemu setki osób dowiaduje się o nowych przestrzeniach, w których mogą o siebie zadbać. Zdobycie na nim popularności nie należy jednak do łatwych przedsięwzięć. 

Czym jest salon na Instagram i jak go zaprojektować?

Salon na Instagram to przestrzeń przystosowana do przeprowadzania zabiegów kosmetycznych i kosmetologicznych, która urządzona jest jednak w taki sposób, by jej wnętrze z powodzeniem stanowiło nieodłączny element identyfikacji wizualnej marki. Dopasowane kolory ścian, dodatki oświetleniowe, duże lustra, a także dekoracje i meble, które czynią przestrzeń przyjazną wymagającemu klientowi to tylko niektóre z aspektów, które powinny zostać uwzględnione przy realizacji projektu instagramowego salonu. Choć urządzanie wnętrz może wydawać się proste, to jest ono bardzo wymagające, szczególnie jeżeli przestrzeń przejmuje funkcje komunikacyjne i “mówi” w imieniu marki. Samodzielna realizacja takiego projektu może zakończyć się przysłowiową klapą, dlatego zdecydowanie rekomendujemy wybór specjalistów z tego zakresu. Właśnie oni, dzięki swoim doświadczeniom projektowym i pasji są w stanie zaprojektować i stworzyć salon na Instagram, o jakim Ci się nie śniło. Nie wierzysz nam na słowo? Sprawdź realizacje biura architektonicznego z Katowic prowadzonego przez panią Marzenę Miszczyk.