Rynek pierwotny Warszawa, oferuje nam mnóstwo różnorodnych mieszkań do zakupienia. Jest to największe miasto w całej Polsce, dzięki czemu opcji jest naprawdę wiele, a więc tym samym każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie! Sprawia to, że przez szereg miejsc do wyboru, nie wiadomo, które z nich wybrać, które będzie odpowiednie. Wiadomym jest, że każdy ma swoje indywidualne preferencje, którymi powinien się kierować, w kwestii kupna mieszkania. To od Ciebie zależy, czy najlepszym rozwiązaniem będzie kupić apartament w centrum miasta, czy może mieszkanie na jednej ze spokojniejszych dzielnic, a może kompletnie nie jesteś fanem zgiełku miasta i powinieneś wybrać coś na obrzeżach? Sprawdź, na co zdecydować się w każdej z tych opcji!

Idealne miejsca dla rodzin

Jeśli poszukujesz w Warszawie dzielnicy, w której będziesz mógł zamieszkać ze swoją rodziną, na pewno znajdziesz coś idealnego dla siebie. Najważniejszy w tym przypadku będzie dobry dostęp do szkół, zielone tereny oraz przede wszystkim zapewnienie sobie oraz swojej rodzinie jak największego bezpieczeństwa. Dzielnicami, które będą najlepsze dla takich osób są przede wszystkim: Włochy, czyli jedna z najmniej zaludnionych dzielnic Warszawy, jest to miejsce idealne dla rodzic z dziećmi, przedszkola i szkoły zapewniają wysoki poziom nauki oraz wiele atrakcji dla dzieci; Wilanów, również jedna z najmniej zaludnionych dzielnic, dużo miejsc dla dzieci; a także Ursus, na terenie którego można znaleźć wiele ofert nieruchomości.

Studenci

Dużo osób zamieszkuje Warszawę, ze względu na studiowanie na jednej z warszawskich uczelni. Takim osobom jest potrzebna przede wszystkim dobra komunikacja miejska oraz miejsca, które odwiedza się w celach rekreacyjnych. Najlepszymi oraz najchętniej wybieranymi przez studentów dzielnicami, są m.in. Mokotów, mający dobre połączenie z centrum, dogodną komunikację miejską oraz wysoko rozwiniętą rekreację; Białołęka, w której można znaleźć oferty we względnie niskich cenach, całkiem dogodną komunikację miejską, a także zamieszkuje tam wielu młodych mieszkańców; Bemowo, będące jedną z najbezpieczniejszych dzielnic Warszawy, z bogatą ofertą kulturalną oraz dobrym powietrzem.

Seniorzy

W przypadku seniorów sprawa ma się nieco inaczej. To osoby, potrzebujące przede wszystkim zacisznego miejsca, w którym będą mogły oddać się relaksacji oraz odpoczynkowi. Potrzebują poczucia bezpieczeństwa, terenów zielonych oraz oczywiście dobrej jakości powietrza. Idealnymi dzielnicami do zakupienia mieszkania przez seniorów, będą miejsca takie jak: Targówek, czyli dzielnica spokojna, z bardzo sprawną komunikacją miejską, wiele terenów zielonych, względnie tanie ceny mieszkań; Wesoła, jedna z najmniej zaludnionych dzielnic w stolicy, czyste powietrze oraz dużo terenów zielonych, dzielnica idealna dla miłośników natury; Żoliborz, będący dzielnicą dla seniorów, którzy mają potrzebę życia bliżej centrum, jest tam dużo zieleni oraz kameralnych osiedli.