Współczesność wymaga od nas ciągłego pośpiechu i wykonywania wielu czynności jednocześnie. Codziennie korzystamy z rozmaitych przedmiotów i urządzeń, które mają na celu ułatwić nam organizację czasu. A co z organizacją przestrzeni? To w jaki sposób urządzone jest mieszkanie, a w szczególności sypialnia, ma ogromne znaczenie. Odpowiednie zagospodarowanie, dobór kolorów i mebli, może znacząco pogorszyć lub polepszyć samopoczucie a nawet jakość snu. Jak dobrać meble aby były funkcjonalne i zarazem estetyczne? Taką rolę z powodzeniem pełnią szafy przesuwne.

Wygoda i estetyka

Jedną z podstawowych zalet szaf przesuwnych jest wygoda ich użytkowania. Kto nie chciałby mieć wszystkich niezbędnych przedmiotów w jednym miejscu? Nie musimy się też martwić o wizytę niezapowiedzianych gości. Szafy przesuwne tworzą taki klimat, że każda sypialnia wygląda jak z katalogu, przy minimalnym nakładzie pracy. To mebel, który od lat nie wychodzi z mody.

Funkcjonalność i uniwersalność

Możliwość dopasowania do każdego pomieszczenia, bez względu na jego wielkość, jest kolejnym atutem szafy przesuwnej. W pokojach o mniejszym metrażu idealnie zaoszczędzi przestrzeń a nawet optycznie ją powiększy. Zadania, które jej powierzymy ograniczone są właściwie tylko naszą wyobraźnią. Doskonale spełni się w roli garderoby, szafy na zabawki czy na artykuły biurowe. Funkcja konfiguracji wnętrza umożliwi swobodną wymianę tych ról w zależności od aktualnych potrzeb.

Podwójna oszczędność przestrzeni

Szafa przesuwna powiększy naszą sypialnie na dwa sposoby. Pierwszy to zamontowanie luster. Dzięki nim, nie tylko będziemy mogli ocenić naszą kreację od razu po założeniu, ale też uzyskamy efekt optycznego powiększenia przestrzeni. Drugi to zagospodarowanie miejsca, które w szafie tradycyjnej przeznaczone byłoby na otwarcie drzwi. Nie zapominajmy również o fakcie, że dobrze zaprojektowana szafa przesuwna z powodzeniem zastąpi nam kilka mebli. Zapewni dzięki temu, kluczowy dla odpoczynku w sypialni, minimalizm i porządek.

W każdym stylu i na każdą kieszeń

Mnogość modeli, kolorów i rozmiarów dostępnych na rynku sprawia, że każdy znajdzie szafę idealnie dopasowaną do swojej sypialni. Mebel ten, doskonale wkomponujemy w styl skandynawski, vintage, czy własny, niepowtarzalny styl. Biorąc pod uwagę ile może pełnić funkcji i jakie sprzęty zastąpić, nie obciąży też zanadto naszego portfela.

Zalety szafy przesuwnej można by mnożyć. Jedno jest pewne, kiedy raz zagości w sypialni, trudno będzie sobie wyobrazić to pomieszczenie bez niej. 

Artykuł powstał przy wsparciu oraz inspiracji sklepu meblowego Meble-Bogart.pl. Zdjęcie główne prezentuje https://www.meble-bogart.pl/sypialnia-galaxy-ii-dab-monastery—czarny-polysk-220-p-24118-70-16.70.html