Możliwość zdalnego rozporządzania domostwami to część systemu inteligentnego domu. Pozwala on na kierowanie wieloma funkcjami zainstalowanymi w domu w sposób automatyczny, zamiast mechanicznego.

Inteligentne kamery

Jednym z wielu elementów systemu Smart Home są inteligentne kamery. Jest to doskonałe zabezpieczenie przed włamywaczami chcącymi dostać się na teren posiadłości, a także idealne urządzenie do obserwowania świata pod nieobecność człowieka. Tego typu urządzenia instalowane są nie tylko w prywatnych gospodarstwach domowych, ale także w szkołach, biurach czy bankach. Wysoka jakość bezpieczeństwa gwarantowana przez te urządzenia możliwa jest między innymi dzięki mocnym wytrzymałym materiałom, odpornym na działanie czynników atmosferycznych, nowoczesnemu systemowi i kilku rodzajom ustawień, ułatwiającym dostosowanie działania do potrzeb użytkownika.

Oferta z kamerami jest dostępna tutaj: https://bitsmart.pl/kamery-na-baterie

Wykrywanie ruchu i nagrywanie nocą

Obecnie system inteligentnych kamer ma na celu zastąpienie pracownika monitoringu. Właśnie dlatego większość modeli wyposażona jest w detektory ruchu – standardowe lub rozszerzone. Pozwala to na zautomatyzowanie procesu i zyskanie na niezawodności oraz wygodzie użytkowania. W odróżnieniu od zwykłych czujników ruchu, kamery te nie tylko zapiszą nagranie intruza oraz zdjęcie twarzy, ale jednocześnie w czasie rzeczywistym poinformują właściciela o próbie włamania. Wysoka jakość najnowszych modeli kamer, zaopatrzonych w iluminator podczerwieni, pozwala na ich wykorzystanie także w godzinach nocnych, kiedy dochodzi do największej ilości włamań. Obraz rejestrowany nocą jest wyraźny, a oświetlenie nagrywanego obszaru diodami IR ułatwia pracę kamerze.

Łatwa instalacja

Zainstalowanie kamery jest proste i nie wymaga obecności specjalisty. Ponieważ większość inteligentnych kamer działa na baterie, nie trzeba instalować, ani przeciągać kabla. Wystarczy zamontować kamerę w wybranym miejscu, a następnie skierować ją na obszar, który ma nagrywać. Po podłączeniu się do aplikacji możemy sterować taką kamerą za pomocą urządzenia, na przykład telefonu. Wytrzymałość baterii to nawet kilkanaście miesięcy, więc należy jedynie pamiętać o jej okazyjnym doładowaniu. Nagrane przez kamerę filmy zostają zapisane w popularnym formacie avi., co ułatwia odtwarzanie na niemal każdym urządzeniu.

Akcesoria

Do samej kamery możemy dokupić różnego rodzaju akcesoria, zwiększające jej wydajność i komfort użytkowania. Jeśli chcemy dołączyć do nagrywanego obrazu także dźwięk, jest to możliwe za pomocą adaptera do mikrofonu. Dzięki szerokokątnemu obiektywowi możemy poszerzyć pole nagrywanego obrazu, natomiast dodatkowe obudowy pomogą chronić kamerę przed uszkodzeniami.

Więcej informacji na temat zabezpieczeń i instalacji a także niezbędnych produktów znajdziesz na Inteligentne kamery – akcesoria Bitsmart.pl