Drzwi przesuwne to modny element wnętrza i sposób na zagospodarowanie jego przestrzeni. W artykule odpowiadamy na pytanie, dlaczego system drzwi przesuwnych jest popularny.

Gdzie sprawdzi się system drzwi przesuwnych?

System drzwi przesuwnych (znany jako barn door) służy jako jako ruchome ściany, co umożliwia podzielnie przestrzeni i jej optyczne powiększenie. W przeciwieństwie do drzwi uchylnych, drzwi przesuwne pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca, o ile w ich otoczeniu są puste ściany, po których mogą się przesuwać.

System drzwi przesuwnych na poddaszu

Drzwi przesuwne można zastosować nie tylko jako oddzielenie prywatnej przestrzeni, ale także zamknięcie przesuwne szafy, czy też spiżarni. Drzwi przesuwne to doskonały sposób na skosy na poddaszu, które możemy zabudować właśnie takimi drzwiami. Dzięki temu wykorzystamy wolną przestrzeń pod skosem na zaaranżowanie np. szafy pod schodami.

System drzwi przesuwnych - kup online na bonmario.com!

Z czego się składa system drzwi przesuwnych?

Zestaw systemu drzwi przesuwnych składają się skompletowane elementy. Są nimi szyny, rolki, listwy, okucia i profile łączące. Systemy mogą być wykonane z aluminium, stali lub tworzywa sztucznego. Większość drzwi przesuwnych montuje się dosyć łatwo. Ważne są górne i dolne prowadnice oraz szyny drzwi przesuwnych, po których się przesuwają. 

Wybór drzwi przesuwnych

Ponieważ systemy drzwi przesuwnych są widocznym elementem wnętrza, ich producenci dbają o to, aby były one dostępne w różnorodnych stylistycznych opcjach, odpowiadających różnego rodzaju przestrzeniom. Prowadnice są najczęściej dostępne w ozdobnej wersji kutej (np. w kształcie podkowy). Pamiętajmy, że system powinien pasować do materiału, z jakiego zostały zrobione drzwi (zazwyczaj jest to drewno).

Drzwi przesuwne są dostępne w wyspecjalizowanych sklepach branżowych. W ofercie sklepu Bonmario (https://bonmario.com/) znajduje się szeroka oferta systemów drzwi przesuwnych, które wpasują się w dowolny styl wnętrza oraz spełniają najwyższe standardy funkcjonalności i trwałości.