Szukasz sprawdzonych, wytrzymałych i przede wszystkim gwarantujących bezpieczeństwo drzwi wejściowych? Na jakie drzwi zewnętrzne warto zwrócić uwagę? W niniejszym artykule podpowiadamy, jak wybrać drzwi do domu. Zapraszamy do lektury.

  1. Na co zwrócić uwagę, kupując drzwi wejściowe?
  2. Czym powinny wyróżniać się dobre drzwi wejściowe wewnętrzne?

Na rynku możemy znaleźć przeróżne drzwi wejściowe i wybór tych odpowiednich zwykle sprawia problemy. Na co zwracać uwagę, kupując drzwi zewnętrzne? Czy materiał drzwi ma znaczenie? Na niniejsze pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Na co zwrócić uwagę, kupując drzwi wejściowe?

Do najpopularniejszych drzwi wejściowych zalicza się rozwiązania stalowe, z aluminium, z tworzywa sztucznego, włókna szklanego oraz drewna. Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety. Jeśli interesują Cię drzwi wejściowe drewniane, koniecznie zwracaj uwagę na produkty wykonane z materiałów, które wyróżniają się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Do zalet zalicza się wysoką wytrzymałość oraz świetną izolację termiczną czy małą cieplną rozszerzalność. Przy drzwiach PCV – czyli z tworzywa sztucznego – należy pamiętać, że z reguły mają słabsze właściwości antywłamaniowe, ale wyróżniają się natomiast bardzo dobrymi właściwościami akustycznymi oraz termicznymi. Drzwi zewnętrzne stalowe oraz aluminiowe wykazują doskonałą odporność na czynniki mechaniczne, ale w porównaniu z drzwiami drewnianymi mają nieco słabszą izolację akustyczną oraz izolacyjność cieplną.

Kiedy już wybierzesz odpowiedni materiał, następnie zwróć uwagę na inne parametry. Do nich zaliczamy szerokość, wysokość, współczynnik przenikania ciepła oraz izolację akustyczną. Ze względu na wygodę zaleca się inwestować w drzwi wejściowe, których szerokość wynosi minimum 90 cm, a wysokość 2 m. Jeśli szukasz wytrzymałych i dobrej jakości rozwiązań antywłamaniowych, koniecznie sprawdź drzwi Delta Wrocław – czyli produkty czołowego producenta drzwi stalowych oraz antywłamaniowych, które sprawdzą się zarówno w mieszkaniu, jak i domu jednorodzinnym czy w instytucjach użyteczności publicznej.

Czym powinny wyróżniać się dobre drzwi wejściowe wewnętrzne?

Pisząc wejściowe drzwi wewnętrzne, mamy na myśli między innymi drzwi do pomieszczeń biurowych, obiektów mieszkalnych czy składów magazynowych, do których wejście mieści się wewnątrz budynku. Dla osób, którym zależy na wysokiej jakości, poleca się drzwi DRE Wrocław, czyli rozwiązania doświadczonej marki, która poza wspomnianymi drzwiami zajmuje się także produkcją frontów, profili czy listew meblowych. Jeśli szukasz drzwi wewnętrznych trwałych i wyróżniających się ciekawym wyglądem, gwarantujemy, że w ofercie wspomnianej marki DRE znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, bez względu na rodzaj pomieszczenia, w którym planujesz je zamontować. Wybierając dobre drzwi wielofunkcyjne przeznaczone do konkretnych zastosowań na pewno będziesz z nich zadowolony. Zadbaj tez o to, aby drzwi wejściowe wyposażone był w bolce antywyważeniowe, a futryny były w kolorze skrzydła. Nowoczesna dystrybucja drzwi zapewnia dostęp do takich rozwiązań.