Meble, drzwi, schody czy inne elementy wyposażenia wnętrz wykonywane z naturalnego drewna cieszą się niesłabnącą popularnością od pokoleń. Dlaczego warto zdecydować się na schody albo podłogi drewniane?

  1. Klasyczne piękno
  2. Wyjątkowa trwałość
  3. Cena dostosowana do jakości

Klasyczne piękno

Dla wielu osób za wyborem drzwi, podłóg i innych wyrobów z drewna przemawia niepowtarzalne, oryginalne piękno naturalnego drzewa. W zależności od wykorzystanego gatunku, schody czy drzwi drewniane dostępne są w wielu barwach i odcieniach – począwszy od bardzo jasnych, niemal białych wyrobów, aż po bardzo ciemne, prawie czarne artykuły. Ponadto duże znaczenie odgrywa również niepowtarzalność powstałych produktów. Tak samo jak oryginalne jest każde drzewo, podobnie niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju są schody, podłogi czy drzwi drewniane z niego wykonane. Cechują się one oryginalnym usłojeniem.

Warto również podkreślić uniwersalność wyrobów z drewna. Schody drewniane i innego typu produkty z tego surowca świetnie sprawdzą się we wnętrzach zaaranżowanych w stylu klasycznym, rustykalnym, a także nowoczesnym, skandynawskim, prowansalskim czy minimalistycznym. Znajdują zastosowanie zarówno w prywatnych domach i mieszkaniach, jak też obiektach biurowych czy usługowych. Niektóre gatunki drewna, np. dębina, są szczególnie polecane do miejsc bardzo intensywnie uczęszczanych, np. urzędów. Dzięki wyjątkowej wytrzymałości, zachowują swą funkcjonalność oraz niezmiennie estetyczny wygląd nawet przez dziesięciolecia.

Wyjątkowa trwałość

Dobrej jakości schody, podłogi czy drzwi z drewna oferowane przez solidnego producenta, takiego jak np. firma Styl Drzewa, gwarantują wysoką wytrzymałość, solidność i stabilność powstałych wyrobów. Naturalne drewno jest bardzo trwałym surowcem, a odpowiednio pielęgnowane i regularnie konserwowane, pozwala cieszyć się użytecznością oraz świetnym designem wyrobów przez bardzo długi czas. Prawidłowo skonstruowane, zamontowane oraz pielęgnowane schody albo podłogi, pozostają w niezmienionym stanie nawet przez dziesiątki lat.

Cena dostosowana do jakości

Najwyższa jakość wyrobów drewnianych łączy się z dość wysoką ceną. Podłogi, schody czy drzwi z prawdziwego drewna nie są niestety tanie. Koszty są jednak adekwatne do funkcjonalności i wyglądu artykułów z prawdziwego drzewa. Warto więc zastanowić się, czy nie lepiej jest przeznaczyć nieco więcej środków na produkty drzewne, ale uzyskać wyjątkowy rezultat, czy też pozostać np. na tańszych, ale nie tak estetycznych, solidnych czy użytecznych podłogach z paneli, drzwi ze sklejki albo schodów obłożonych gresem.