Trudno byłoby wyobrazić sobie dom czy mieszkanie bez drzwi i okien. Są one nieodłącznym elementem każdego lokalu, który może znacząco podnieść lub obniżyć wartość nieruchomości. Niemniej nie tylko z tego powodu warto jest zwracać uwagę na stan techniczny drzwi i okien w naszym domu! 

Dlaczego warto jest montować drzwi wewnętrzne?

Modny w ostatnich latach trend łączenia pomieszczeń, np. kuchni z salonem, małymi krokami odchodzi do lamusa. Dlaczego? Ponieważ sprawdzał się przede wszystkim wśród singli. W mieszkaniu czy domu zamieszkiwanym przez kilka osób możliwość zachowania prywatności jest niezwykle istotna. A najprostszym sposobem aby każdy z domowników mógł spędzić choć chwilę w samotności jest zamknięcie drzwi! 

Drzwi wewnętrzne spełniają też inną ważną rolę, a mianowicie podnoszą bezpieczeństwo domowników. Podczas pożaru utrudniają rozwój oraz rozprzestrzenianie się ognia. Natomiast w razie włamania mogą stanowić niezwykle skuteczny spowalniacz, który zniechęci złodzieja lub też zatrzyma go w lokalu do czasu przyjazdu policji.

Skrzydła wewnętrzne warto zakupić u renomowanych sprzedawców. Jednym z nim jest firma Diadom z Białegostoku. Oferta na drzwi dostępna jest pod adresem https://diadom.pl/drzwi/.

Drzwi jako sposób na hałasy

Obecność drzwi wewnętrznych wpływa również znacząco na akustykę wnętrza! Zamontowanie ich na wspólnej framudze z drzwiami zewnętrznymi to szybki i tani sposób na wyciszenie mieszkania w sytuacji kiedy drzwi dżwiękoszczelne z jakiś powodów nie mogą być zamontowane.

Niemniej nie zapominjamy, że kiedy zależy nam na wyciszeniu mieszkania, koniecznie powinnismy się przyjrzeć nie tylko drzwiom, ale też oknom!

Okno nie tylko źródło światła!

Rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest dla naszego zdrowia (i portfela) odpowiednia szczelność okien. Zainteresowanie tym tematem rośnie w okolicy jesieni i zimy, kiedy to w nadmiernie uszczelnionym pomieszczeniu zaczynają one “płakać”. W skrajnych przypadkach prowadzi to do rozwoju groźnych dla zdrowia pleśni i grzybów. Nie mniej niebezpieczna jest sytuacja w której okna są nieszczelne. Prowadzi to nie tylko do podniesienia kosztów ogrzewania, ale też sprzyja wszelkiego rodzaju stanom podobnym do przeziębienia. Oferta na okna: https://diadom.pl/okna/.

okna

Dlaczego warto korzystać z pomocy fachowców?

Skutki nieodpowiedniego poziomu szczelności okien (w zdecydowanej większości) nie są dziełem przypadku. To efekt nieprzemyślanych działań: profilaktycznego uszczelniania czy ocieplania np. przy pomocy dostępnych w marketach uszczelek. Tego typu pomysły naprawdę lepiej jest omówić ze specjalistą!

Innym działaniem, które rozsądnie jest skonsultować wcześniej osobą zajmującą się tym na co dzień jest wymiana okien. Pamiętajmy, że okna muszą być dostosowane do specyfiki pomieszczenia. Specjalista z pewnością pomoże podjąć decyzję na temat tego czy w naszym konkretnym przypadku rozsądniej będzie zamontować okna drewniane czy może jednak okna PCV.

okna

Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu z firmą Diadom z Białegostoku, która prowadzi sprzedaż oraz montaż okien i drzwi.

Dane kontaktowe:

Diadom Białystok

tel: 502-408-377
tel: 517-851-743

mail: biuro@diadom.pl

www: diadom.pl

adres: ul. Antoniukowska 6, 15-845 Białystok