Osuszacze powietrza to urządzenia umożliwiające pozbycie się w stosunkowo krótkim czasie nadmiaru wilgotności w powietrzu. Przeważnie wykorzystuje się je po zalaniu mieszkania lub w przypadku uszkodzenia konstrukcji budynku i zbyt wysokiego poziomu wilgotności ścian, sufitów i podłóg. Warto jednak wiedzieć, że osuszacze powietrza są również wykorzystywane przez firmy budowlane, a także przez osoby które samodzielnie wykonują remonty. W jakich sytuacjach takie urządzenia są szczególnie przydatne?

Zbyt duża wilgotność, czyli nieplanowane przerwy w pracy

Bez względu na to czy mamy do czynienia z mieszkaniem, domem lub biurem, nie można prowadzić dalszych prac wykończeniowych zanim nie wyschnie wylewka. Niestety nie zawsze budowa lub remont są przeprowadzane w ciepłych miesiącach. Rozwiązaniem tego problemu jest skorzystanie z usług firmy oferującej osuszacze powietrza. Jakie są zalety tego rozwiązania?

  • Przede wszystkim czas potrzebny do wyschnięcia posadzki do poziomu poniżej 2% wilgotności jest zdecydowanie krótszy. W praktyce umożliwia to przyspieszenie wszystkich prac wykończeniowych, a w konsekwencji ukończenie całego zlecenia w wyznaczonym terminie.

Warto wspomnieć, że osuszacze są dostarczane w konkretnym terminie we wskazane miejsce. Takie podejście sprawia, że nie trzeba posiadać dużego pojazdu typu bus i martwić się o bezpieczny transport urządzeń.

W jakich jeszcze sytuacjach przydadzą się osuszacze?

Każda osoba zajmująca się wykończeniem wnętrz dokładnie wie, że tynki można pomalować wyłącznie wtedy, kiedy będą całkowicie suche. Niestety w chłodnych miesiącach czas schnięcia może się bardzo wydłużyć. Wynajmując osuszacze powietrza skracamy ten okres do minimum. Urządzenia tego typu świetnie sprawdzą się także w przypadku klejenia parkietu. Zdecydowanie skrócą czas schnięcia kleju i umożliwią prowadzenie dalszych prac wykończeniowych. Osuszacze charakteryzują się prostą i intuicyjną obsługą. Wystarczy podłączyć je do domowej sieci elektrycznej i ustawić na środku pomieszczenia.

Nie wolno zasłaniać otworów urządzenia ani kłaść na nich żadnych przedmiotów. Aby zwiększyć ich efektywność, należy szczelnie zamknąć okna i drzwi. Wynajmując osuszacze powietrza w mieście Poznań możemy ściśle trzymać się harmonogramu budowy lub remontu. Ich używanie jest w pełni bezpieczne. W przypadku bardzo dużych pomieszczeń lub całych budynków wykorzystuje się kilka, a nawet kilkanaście osuszaczy w tym samym czasie.