Lubisz dobrze doświetlone pomieszczenia? Klasyczne rozwiązania są dla Ciebie niewystarczające, więc szukasz czegoś dodatkowego? W takim razie powinieneś zapoznać się z ofertą nowoczesnego oświetlenia strefowego. Intuicyjne sterowniki do taśm LED dają komfort jego użytkowania. Montując LED-y na wewnętrznych schodach, podwieszanych szafkach czy w komandorze – zyskujesz.

Największe zalety oświetlenia strefowego

Diody LED uważane są za energooszczędne, bo pobierają o wiele mniej energii niż klasyczne źródła światła. Ponadto cechuje je bardzo długi czas pracy. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że przeciętny okres eksploatacji żarówki LED wynosi nawet 30 000 godzin! O ekologicznych właściwościach LED-ów, świadczy z kolei fakt, że do ich produkcji nie używa się rtęci ani innych szkodliwych substancji. Ponadto, oświetlenie tego rodzaju tylko z pozoru wydaje się drogie. Z racji tego, że żarówki LED pobierają mniej energii – są bardziej wydajne, co w oczywisty sposób przekłada się na ich eksploatację. Różnica jest zauważalna nie tylko w mieszkaniach, ale przede wszystkim w większych obiektach, gdzie używa się oświetlenia przemysłowego.

W przypadku oświetlenia strefowego oczywistą zaletą jest wyróżnienie fragmentu wydzielonej przestrzeni. Dzięki popularnym dziś taśmom LED można podświetlić kuchenne blaty albo wnętrze szafy lub schody. Czym charakteryzują się oprawy tego rodzaju? Otóż taśmy to proste, wąskie paski, których używa się w budownictwie, meblarstwie czy reklamie. Świecą liniowo i dają minimalistyczny efekt. Są elastyczne, a przy tym proste w montażu.

Oświetlenie strefowe i jego kontrola

Oprawy LED można kontrolować za pomocą przełącznika lub bardziej zaawanasowanych technologii. Inteligentne systemy współpracują bowiem ze specjalnie stworzonymi aplikacjami i urządzeniami mobilnymi.  Nie da się ukryć, że takie rozwiązania są bardzo wygodne. W przypadku popularnych taśm LED bardzo często wykorzystuje się sterowniki Mi-Light.

Wspomniane już oświetlenie przemysłowe, taśmy LED oraz tytułowe sterowniki LED Mi-Light znajdziesz w sklepie KOLORENO. – Z naszymi taśmami LED stworzysz dowolną dekorację. Jeśli chcesz cieszyć się ich działaniem jak najdłużej – zastosuj profile aluminiowe do taśm, które chronią przed uszkodzeniami wywołanymi między innymi wilgocią. Zależy Ci na bezproblemowej, intuicyjnej kontroli oświetlenia? W takim razie dobierz do niego specjalny sterownik.

Wnioski nasuwają się same. LED-y są nie tylko funkcjonalne, praktyczne i prezentacyjne. Mogą być również intuicyjnie obsługiwane. Dla wszystkich zainteresowanych nowinkami technologicznymi, stanowią doskonałe uzupełnienie klasycznego oświetlenia domowego.