W niektórych mieszkaniach to właśnie od podłogi rozpoczyna się aranżacja salonu. Bardzo często jest tak, że zobaczymy w katalogu ciekawy i interesujący nas wzór paneli podłogowych albo też podczas przeglądania urządzonych już wnętrz, naszą uwagę przykuje oryginalny wygląd podłogi. W wielu przypadkach tak się wszystko zaczyna, że najpierw wybieramy panele podłogowe do salonu a dopiero później kolejne elementy wykończenia przestrzeni.

Czy warto postawić na jasne panele podłogowe do salonu?

W ofercie my-floor.pl znajduje się wiele wyjątkowych modeli paneli laminowanych typu: Timeless Oak Grey, Atlas Oak Nature czy Chestnut Sauvignon. Pozwala to stworzyć bardzo dobre dopasowanie przede wszystkim do wnętrza inspirowanego stylem skandynawskim.

Jasne odcienie paneli mogę mieć widoczne sęki albo ciemne fugi, dzięki czemu doskonale wpisują się w salon z drewnianymi meblami. Pozwalają stworzyć przytulne i ciepłe miejsce, dlatego też sprawdzają się również pokojach dziecięcych.

Panele laminowane do salonu w stylu rustykalnym

Czy warto zamontować w domu panele podłogowe wzorowane na wiejskiej chacie, czy stylu góralskim? Jeżeli chcemy urządzić salon w stylu rustykalnym, to jak najbardziej sprawdzonym pomysłem są naturalne deski albo te imitujące, czyli panele laminowane z widocznymi sękami.

Jeśli stawiamy na drewno to najlepiej, żeby miało wyraźny rysunek i dużą ilość sęków. Fantastycznie prezentują się naturalne krzywizny i nieregularna kolorystyka. Można wtedy dostrzec prawdziwe piękno natury, zwłaszcza gdy w pokoju nie ma zbyt dużo mebli, które mogłyby zastawić podłogę. Bardzo dobrze takie panele odnajdują się w salonach bez dużej ilości dywanów.

Jakie panele podłogowe do wnętrza nowoczesnego?

Naturalne kolory i krzywizny nie do końca pasują we wnętrzach nowoczesnych. Decydując się na styl loft albo minimalistyczne wnętrze japońskie, najlepszym rozwiązaniem będą panele podłogowe imitujące surowy beton albo takie które przypominają płytki. Jeżeli zdecydujemy o tym, aby podłoga w nowoczesnym salonie była drewniana, to w takim przypadku najlepiej jest zamówić podłogę imitującą drewno w szarym odcieniu.

Sprawdzonym pomysłem będą modele Residence Oak Beige, Iceland Oak z kolekcji Residence, Chestnut Saouvignon z kolekcji Villa i Pilatus Oak Titan. Te wzory z pewnością idealnie będą pasowały do białych mebli pozbawionych ozdób lub z frontami na wysoki połysk.

Co jeszcze można wybrać, poszukując paneli podłogowych?

Bardzo często właściciele domów stawiają na coś oryginalnego i niepowtarzalnego. W takim przypadku można zdecydować się na ciemno szare panele podłogowe Zermatt Walnut, które fantastycznie kontrastują z długimi zasłonami w oknach, oraz z kocami i poduszkami na kanapie.

Kiedy szukamy czegoś eleganckiego, to warto wtedy zwrócić uwagę na podłogę Harbour Oak Grey. Można także połączyć ciemno błyszczącą podłogę z jasnymi meblami albo zdecydować się na czarno-białą szachownicą. Możliwości i kombinacji jest naprawdę wiele, więc z pewnością każdy znajdzie odpowiednie panele podłogowe do swojego mieszkania.