Naukowcy wciąż poszukują nowych sposobów na wykorzystywanie energii odnawialnej w naszych domach, zakładach pracy i największych korporacjach. Nie każde państwo może pochwalić się elektrownią słoneczną o tak dużej mocy jak Maroko lub elektrownią wodną, dorównującą rozmiarami brazylijskiej inwestycji. Jednak niemal każde z nich podejmuje obecnie transformację energetyczną na miarę swoich możliwości.

Energia odnawialna na świecie

Na całym świecie duży nacisk kładzie się obecnie na energię pozyskiwaną ze słońca. Dlatego producenci, którzy chcą utrzymać pozycję lidera na rynku energii odnawialnej, inwestują w nowoczesny sprzęt i chętnie dzielą się wiedzą z zakresu PV https://suncrew.pl/fotowoltaika/.

Panele fotowoltaiczne coraz częściej pojawiają się także w Polsce. Z czego to wynika?

Wybór odnawialnego źródła energii (OZE), na którym bazuje dane państwo, zależy od kilku czynników. Najważniejszymi z nich są:

  • położenie geograficzne,
  • koszty poszczególnych inwestycji,
  • poziom rozwoju technologicznego państwa i jego zasoby.

Na pozór wydaje nam się, że OZE znajdują się w każdym miejscu na świecie. Jednak nawet jeśli wszędzie możemy doświadczyć działania promieni słonecznych i wiatru lub stanąć przed zbiornikiem wodnym, nie oznacza to jeszcze, że możemy te źródła efektywnie wykorzystać.

Być może zdarzyło ci się sprawdzić, na jakim poziomie plasuje się koszt instalacji paneli fotowoltaicznych w Polsce i wydał ci się on duży. Jednak jeszcze droższe okazuje się pozyskiwanie energii z wody. Aby móc je praktykować, potrzeba także odpowiednich uwarunkowań geograficznych. To dlatego ten sposób zyskał popularność na przykład w Norwegii i Brazylii, jednak nie sprawdzi się on w Polsce.

Coraz więcej mówi się także o możliwości pozyskiwania energii elektrycznej i cieplnej z odpadów komunalnych. W tej metodzie przodują kraje skandynawskie, jednak stopniowo upowszechnia się ona również w innych częściach Europy i świata. Do pozyskiwania energii z odpadów często niezbędne okazują się nowoczesne technologie. Ten rodzaj OZE staje się popularny także w Polsce, jednak w naszym kraju wciąż inwestujemy przede wszystkim w energię słoneczną i wiatrową.

Panele fotowoltaiczne — główne źródło zasilania

W 2021 roku Polska znalazła się w pierwszej dziesiątce państw z największym rynkiem PV na świecie. Liczba paneli fotowoltaicznych zainstalowanych w naszym kraju stale rośnie. Chociaż w produkcji energii słonecznej przodują w Europie Niemcy i Hiszpania, Polska stopniowo dogania liderów. Dzieje się tak między innymi dzięki sprawdzonym producentom fotowoltaiki, a także zaangażowanym doradcom energetycznym. Znajdziesz ich w zespole firmy Sun Crew.

Sun Crew oferuje swoim klientom specjalistyczne porady z zakresu energii odnawialnej. Dzięki podjęciu współpracy dowiesz się, jakie źródło zasilania najlepiej sprawdzi się w twoim domu. Przedstawiciele firmy przeprowadzą dla ciebie audyt, zamontują panele fotowoltaiczne, a także pomogą ci uzyskać dofinansowanie na instalację. Poznaj korzyści płynące z fotowoltaiki i zdecyduj się dołączyć do transformacji energetycznej już dziś!