Chociaż klamki są niezbędnym elementem architektonicznym, nie zawsze zwracamy na nie uwagę. Czy wybierałeś je tak długo, jak oświetlenie, czy kolory farb? Najprawdopodobniej nie. Jest jednak wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę. Klamka powinna pasować do drzwi i Twojego stylu życia.

Chociaż klamki są niezbędnym elementem architektonicznym, nie zawsze zwracamy na nie uwagę. Czy wybierałeś je tak długo, jak oświetlenie, czy kolory farb? Najprawdopodobniej nie. Jest jednak wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę. Klamka powinna pasować do drzwi i Twojego stylu życia. 

Odporna na warunki atmosferyczna

Idealna klamka jest ładna, praktyczna, funkcjonalna, trwała. Zapewnia bezpieczeństwo i prywatność. Powinna być też odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne. Wybierz model, który nie tylko będzie ładnie wyglądał, ale również będzie wykonany z materiałów odpornych na warunki pogodowe. W przeciwnym razie może się szybko zniszczyć.

Gałki i uchwyty wykonane z aluminium, stali nierdzewnej, chromu lub stali malowanej proszkowo świetnie pasują do drzwi zewnętrznych. Nie rdzewieją i wymagają minimalnej konserwacji. 

Łatwa do czyszczenia

Po ciężkiej pracy od poniedziałku do piątku ostatnią rzeczą, którą chcesz robić, jest chodzenie po domu i czyszczenie plam, lepkich odcisków palców i smaru z klamek. Dlatego oszczędź sobie kłopotów i zrezygnuj z błyszczących okuć drzwiowych (takich jak mosiądz i chrom). Zainwestuj w szczotkowane wykończenie lub matowe, malowane proszkowo gałki i uchwyty.

Jeśli jednak wolisz lśniące, metaliczne klamki, czyść je miękką szmatką. Oprócz tego przygotuj wosk do polerowania. Wtedy będą błyszczeć 24/7.

Rozwiązania technologiczne

Systemy bezkluczykowe są wygodne w użyciu. Nie musisz się martwić i szukać kluczy na dnie torby. Nie musisz się bać, że znów zapomniałeś je wziąć ze sobą. Wystarczy, że wpiszesz kod za pomocą smartfona.

Elektroniczne zamki do drzwi pozwalają monitorować każdego, kto wchodzi i wychodzi z domu za pomocą smartfona i niestandardowych kodów. Możesz też udostępniać tymczasowe kody wybranym osobom.

klamka do drzwi

Inteligentne zamki łączą się z telefonem za pomocą Bluetooth. Korzystają też z połączenia internetowego. Z kolei elektroniczne systemy używają touchpada, klawiatury lub innej formy bezkluczykowego wprowadzania. Są zasilane na baterię. Wybór należy do Ciebie. Co pasuje bardziej do Twojego stylu życia?

Dopasowana do potrzeb rodziny

Zabezpiecz swoje drzwi przed dziećmi poprzez zamianę klamek o ostrych, spiczastych krawędziach na okrągłe gałki lub delikatnie zakrzywione dźwigni. W ten sposób nie musisz się martwić o ich bezpieczeństwo. Wtedy maluchom nic się nie stanie, nawet jeśli wpadną na drzwi podczas biegania po domu. 

Zastanów się również, czy klamka ma pasować, czy kontrastować z drzwiami. Jeśli wybierzesz duży lub unikalny model, zwróci uwagę przechodniów.

Ergonomiczna i łatwa w użyciu

Czy ktoś w domu ma problem z poruszaniem nadgarstkiem? Jeśli tak, zamiast wybierać okrągłe gałki, które trzeba mocno chwycić i przekręcić, wybierz klamki łatwiejsze w obsłudze. Możesz poszukać uchwytów, które są wyprofilowane tak, by pasowały do dłoni. Wtedy są wygodniejsze w użyciu.

Wolne od zarazków

Miedziane i mosiężne klamki są odporne na zarazki. Chronią przed rozprzestrzenianiem się niebezpiecznych bakterii, w tym E.coli i wirusa grypy. Mają świetne właściwości antybakteryjne.

Materiał przygotowany przy współpracy z Klamki-drzwiowe: klamka do drzwi zewnętrznych.