Drzwi wejściowe muszą łączyć w sobie wytrzymałość, estetyczny wygląd oraz funkcjonalność. Znajdują się one w centralnej części budynku, dlatego powinny być dopasowane do niego pod względem designu. Ważne, by chroniły również przed działaniem osób trzecich. Jak wybrać odpowiednie drzwi wejściowe do domu?

Drzwi zewnętrzne do Twojego domu

Drzwi wejściowe muszą łączyć w sobie wiele cech. Warto, by pasowały one do wyglądu konkretnego budynku. Najlepiej dostosować je do okiennic czy dachówek. Na rynku znajdziesz m.in. drzwi zewnętrzne otwierane na zewnątrz z:

  • metalu,
  • włókna szklanego,
  • litego drewna,
  • aluminiowe,
  • PCV.

Popularnością cieszą się też drzwi zewnętrzne ocieplane. Pozwalają one na zmniejszenie ilości ciepła uchodzącego z pomieszczenia. Warto również przyjrzeć się modelom z aluminium o wysokiej niezawodności. Umożliwiają one dodatkowe wzmocnienie czy pomalowanie na dowolny kolor z szerokiej palety.

Wybór odpowiedniego materiału drzwi zewnętrznych

Drzwi zewnętrzne powinny być wykonane z takiego materiału, który pasuje do danego budynku, a jednocześnie jest solidny i przetrwa w niezmienionym stanie wiele lat. W cenie są także dobre właściwości termoizolacyjne oraz niska rozszerzalność cieplna. W przypadku modeli z drewna trzeba również pamiętać o ich odpowiednim pielęgnowaniu. Z tego powodu wiele osób decyduje się na drzwi aluminiowe, które nie wymagają pokrywania specjalnymi preparatami. Prezentują się bardzo stylowo, są łatwe w użytkowaniu i zapewniają doskonałą ochronę przed zimnem.

Drzwi aluminiowe są dostępne we wszystkich kolorach RAL. To dobra wiadomość dla osób, którym zależy na idealnym dopasowaniu ich barwy do pozostałych elementów. Mogą być pokryte również drewnopodobnym wzorem.

Wybór drzwi zewnętrznych – współczynnik przenikania ciepła

Drzwi zewnętrzne do domu powinny odpowiednio chronić budynek przed „uciekaniem” ciepła. Każdy model ma więc inny współczynnik U. Jedną z korzystniejszych opcji są modele z aluminium. Wszystko ze względu na zastosowanie dwukomorowego szkła oraz specjalnego panelu. Współczynnik U dla każdego modelu powinien być dostępny u producenta.

Izolacja akustyczna drzwi zewnętrznych

Nowoczesne drzwi wejściowe

Niektóre osoby mieszkają blisko ulic lub hałaśliwych sąsiadów, dlatego drzwi wejściowe zewnętrzne w takich budynkach powinny tłumić hałas. Najważniejsze jest zadbanie o to, by zakupiony egzemplarz miał uszczelkę i był odpowiednio dopasowany do wymiarów otworu. W ten sposób izolacja akustyczna będzie znacznie lepsza. 

Takie rozwiązanie sprawdzi się zarówno w przypadku modeli z PCV, jak i z aluminium. Materiał ten może bowiem wyglądać estetycznie w połączeniu z uszczelkami, a jednocześnie jest znacznie bardziej stylowy niż produkty z PCV. Z powodzeniem też można dostosować go do koloru okiennic i balustrad.

Wymiary drzwi zewnętrznych

Drzwi wejściowe do domu jednorodzinnego muszą mieć również określone wymiary. Minimalna szerokość to 90 cm, a wysokość – 200 cm. Do tego należy doliczyć również rozmiar ościeżnicy, a więc otwór jest większy. Warto jednak dostosować odpowiednie wymiary drzwi do swoich potrzeb. Niektórzy producenci oferują również możliwość stworzenia drzwi zewnętrznych na wymiar. Sprawdź drzwi wejściowe na: https://www.bramtech.com.pl/drzwi-wejsciowe

Standardowe wymiary drzwi mogą zmieniać się w sytuacji, gdy budynek ma nietypowy układ lub klient decyduje się na bardzo oryginalny produkt. Wówczas warto ustalić wszystkie szczegóły z producentem, który stworzy idealne dni w danym przypadku – mówi specjalista z firmy BramTech oferującej wysokiej jakości drzwi wejściowe z aluminium.

Znaczenie ma również sposób otwierania w drzwi. W przypadku modeli znajdujących się w głównym wejściu do budynku lepiej, by poruszały się one na zewnątrz. Takie produkty są odporniejsze na działanie włamywaczy. 

Bezpieczne drzwi wejściowe z aluminium do domu

Drzwi wejściowe do domu muszą być również bezpieczne. Powinny utrudniać wyłamanie z zawiasów czy przewiercenie. Współczesne drzwi z aluminium można zabezpieczyć tak, że utrudnią one wyważenie. Prezentują się one estetycznie, a jednocześnie pozwalają na ochronienie budynku przed włamaniem.

Klasy antywłamaniowe są oznaczane za pomocą konkretnych symboli. Zamawiając drzwi, warto zatem zwrócić uwagę na taki czynnik.