Odpowiedni klej gwarantuje trwałe i skuteczne zespojenie materiałów. Jednymi z najczęściej polecanych produktów zapewniających taki właśnie efekt, są kleje polimerowe. Są niezbędne przy pracach remontowych i nie tylko. Jak właściwie użyć kleju polimerowego? 

Idealny klej powinien być mocny, trwały i wysoce odporny na wszelkie niesprzyjające czynniki, takie jak choćby wilgoć. Dzięki temu pozwoli nam uzyskać efekt, którym będziemy mogli cieszyć się przez wiele lat. Kleje polimerowe bez wątpienia zaliczymy do tej grupy. Jak sama nazwa wskazuje, tworzone są one z polimerów, czyli substancji o dużej masie cząsteczkowej. Ich właściwości sprawiają, że produkt jest odporny na warunki atmosferyczne i pozwala na klejenie na najwyższym poziomie. Jedną z jego największych zalet i powodów, dla których należy do najczęściej wybieranych klejów, jest fakt, że ma on bardzo szerokie zastosowanie. Klej uniwersalny polimerowe sklei płytki ceramiczne, sprawdza się do wykładzin dywanowych, podłoża betonowego, a nawet powierzchni cementowo-wapiennych. Wykorzystuje się go podczas remontów, prac budowlanych, czy też stolarskich. Jest uwielbiany zarówno przez specjalistów, jak i amatorów. 

Jak wybrać klej polimerowy? 

Obecnie w sklepach dostępne są kleje polimerowe w wielu różnych wariantach i postaciach. Co więcej, możemy kupić je w opakowaniach różnej wielkości. Wybór zależy przede wszystkim od tego, jaką powierzchnię chcemy skleić, w jakich warunkach będziemy to robić oraz od tego, jakiej wielkości są klejone powierzchnie. Wszystko to jest bowiem kluczowe, jeśli chcemy dopasować idealny typ produktu. 

Kleje polimerowe kupimy przede wszystkim w sklepach budowlanych. Produkt dostępny jest także online. Jeśli zależy nam na konkretnej marce, czy też właściwościach kleju, najlepiej skorzystajmy z tej drugiej opcji. 

Jak przygotować powierzchnię przed użyciem kleju polimerowego? 

Podczas klejenia elementów przy pomocy kleju polimerowego, bardzo ważne jest właściwe przygotowanie ich powierzchni. W tym celu potrzebny będzie nam odtłuszczacz w sprayu. Jego użycie pozwoli nam na prawidłowe i trwałe złączenie materiałów. Wystarczy spryskać nim klejone przedmioty, odczekać kilka minut, a następnie dokładnie przetrzeć ich powierzchnię. Dzięki temu pozbędziemy się z niej wszystkich nieczystości. Co najważniejsze, odtłuszczasz w sprayu, pozwoli nam także na usunięcie warstwy tłuszczu, którego obecność bardzo negatywnie wpłynęłaby na efektywność klejenia.