Szklane drzwi stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem w domach prywatnych oraz w biurach. Dzieje się tak ze względu na ich wyjątkowy wygląd oraz funkcjonalność. Okazuje się, że szklane drzwi pasują to wnętrz o różnym charakterze i nie ma problemu z dobraniem takiego modelu, który będzie idealnie pasował do wystroju. Kiedy więc zdecydować się na drzwi ze szkła? Podpowiadamy poniżej.

Jaki rodzaj szkła wybrać?

Obecna na rynku oferta szklanych drzwi odpowiada na wzrastające potrzeby klientów. Takie firmy jak szklarz.net proponują rozmaite typy szkła, które bez problemu dopasujemy praktycznie do każdego wnętrza: nowoczesnego czy tradycyjnego. W ofercie firmy dostępne są drzwi ze szkła matowego, zupełnie przejrzystego, metalicznego, a nawet piaskowanego. Dzięki temu klienci mogą nawet zdecydować, ile światła chcą wpuszczać do pomieszczenia. Drzwi ze szkła matowego w bardzo ciekawy sposób rozpraszają promienie słońca, co nadaje wnętrzu unikalnego charakteru.

Jeśli chcemy zamontować drzwi szklane do łazienki, szkło matowe świetnie się tutaj sprawdzi. W przypadku np. salonu dobrym pomysłem będzie szkło przeźroczyste, dzięki któremu we wnętrzu będzie więcej światła w trakcie spożywania posiłku czy popołudniowego odpoczynku.

Wady i zalety szklanych drzwi

Dobry szklarz zawsze przedstawi klientowi wszystkie zalety oraz wady proponowanego rozwiązania, aby to sam klient mógł wybrać, czego potrzebuje i dopasować rozwiązanie do swoich oczekiwań.

Szklane drzwi to przede wszystkim wiele zalet i korzyści dla nowoczesnych domów oraz biur. Dzięki nim pomieszczenia nie tylko otrzymują więcej światła, ale również optycznie stają się większe. Przepuszczanie światła to jednocześnie zmniejszenie wilgoci, co sprawdzi się doskonale w przypadku łazienki.

Warto jednak pamiętać, że kiedy decydujemy się na drzwi szklane, zwłaszcza przeźroczyste, w pewien sposób rezygnujemy z prywatności. Wystarczy jednak wybrać modele matowe, aby ten problem rozwiązać.

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, są odciski palców, nieco bardzo widoczne na szkle. Należy więc zadbać o to, aby drzwi były czyszczone regularnie, a wtedy zawsze będą prezentować się znakomicie.

Do jakich pomieszczeń wybrać szklane drzwi?

Biorąc pod uwagę fakt, że szklane drzwi dostępne są w bardzo wielu konfiguracjach, możemy śmiało powiedzieć, że pasują one praktycznie do każdego rodzaju pomieszczenia. Drzwi przesuwane świetnie będą wyglądały w większym salonie albo w miejscu, gdzie brakuje przestrzeni na tradycyjne uchylane skrzydła.

Co ciekawe na powierzchnię szkła bez problemu naniesiemy rozmaite grafiki komponujące się z wystrojem pomieszczenia. Takie rozwiązanie będzie ciekawe np. w pokoju dziecięcym albo w łazience.

Jeżeli chodzi o usługi szklarskie – szklarz.net jest firmą, która proponuje swoim klientom kompleksową ofertę i wspiera ich na każdym kroku: od doradztwa aż do obsługi posprzedażowej. Przed wyborem szklanych drzwi zalecamy skontaktować się z fachowcem w celu ustalenia szczegółów.