Rolety to dość popularny element wystroju mieszkania. W sprzedaży dostępnych jest kilka ich rodzajów różniących się wyglądem, zastosowaniem jak i ceną. Poniżej przedstawimy Wam 5 rodzajów rolet wraz z ich opisami.

Plisy

Tak zwane rolety plisowane swoją budową przypominają harmonijkę. Ten rodzaj rolet sprawdzi się bardzo dobrze przy każdym z rodzajów okien zarówno prostokątnych, trójkątnych jak i okrągłych. Plisy montuje się najczęściej pomiędzy przyszybowymi listwami. Występują one w kilku systemach. Najpopularniejsze z nich to Standard oraz New Cossi. Standard to najstarszy system sprawdzający się świetnie przy szybach o nietypowych kształtach. New Cossi to system zawierający udoskonalony sposób opuszczania i zaciągania rolet od góry oraz od dołu. Ten system zapewnia także duży wybór kolorystyki.

Rolety Bambusowe

Orientalny charakter oraz nietypowy wygląd to z pewnością zalety tego typu rolet. Jeśli urządzamy niesztampowe mieszkanie takie rozwiązanie będzie jak najbardziej na miejscu. Dodatkowym ich atutem, jest ich rzadkie występowanie w innych domostwach dlatego też użycie ich wyróżni nasze mieszkanie spośród innych. Rolety tego typu wbrew pozorom nie sprowadzają się jedynie do bezwładnego zwisania. Najczęściej są sterowane za pomocą mechanizmu sznurkowego.

Rolety Dzień Noc

To dość często spotykany typ rolet. Składają się one z pasów transparentnych i zaciemniających. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju rolet jesteśmy w stanie kontrolować ilość przedostającego się światła do naszego mieszkania. Przeważnie występują w wersji z kasetą bądź bez kasety. Najczęściej zamawiane są na wymiar dzięki czemu możemy dostosować je nawet do przeszkleń o bardzo dużych wymiarach.

Rolety Mini

Ten rodzaj rolet należy do kategorii tańszych produktów. Wyróżniają się nieskomplikowaną budową. W większości przypadków wyposażone są w żyłkę prowadzącą, umożliwiającą ustalanie wysokości rolet. W sprzedaży najczęściej spotykane są te o standardowych rozmiarach jednak nie stanowi problemu zamówienie mini rolet o większych rozmiarach.

Rolety Rzymskie

Jest to najpopularniejszy typ wewnętrznej rolety. Materiałowe rolety rzymskie pełnią zarówno funkcję przyciemniającą jak i doskonale dekorują mieszkanie. Szeroki wybór wzorów oraz tkanin w jakich dostępny jest ten typ rolet sprawia, że rzymskie rolety są bardzo dobrym uzupełnieniem wystroju mieszkania. W łatwy sposób można dobrać odpowiedni dla nas kolor oraz typ tych produktów pasujący do wystroju całego pomieszczenia w jakim mają się znaleźć.

W zakresie rolet polecamy współpracę z naszym partnerem – firmą Monirol z Chorzowa