Lastryko to materiał, który cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem i wyraźnie wraca do łask. Inaczej nazywa się go też terrazzo lub po prostu sztucznym kamieniem. Płytki lastryko są produkowane z cementu i wtopionych w niego ozdobnego kruszywa np. marmurowego. Dzięki temu powstały płytki, które wyglądają niezwykle ozdobnie i równocześnie mają wiele zalet praktycznych. Dlaczego płytki lastryko to prawdziwy hit?

Długa lista zalet płytek lastryko

Jeśli mówimy o płytkach lastryko, to w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na ich niezwykły wygląd. Z racji technologii, w jakiej są produkowane, każda płytka jest niepowtarzalna. Umożliwia to tworzenie z nich unikatowych wzorów i ozdób. Nawet jeśli ktoś z Twoich znajomych kupi dokładnie te same płytki… to nie będą one identyczne do Twoich. Lastryko jest bardzo trwałe. To zasługa stosowania w jego produkcji kawałów wysokiej jakości materiałów np. marmuru, kwarcu czy metalu. Dzięki wykorzystaniu takich surowców powstają płytki bardzo odporne na ścieranie. Można też poddawać je renowacji, co dodatkowo przedłuża ich żywotność.

Gdzie można zastosować płytki lastryko?

Takie płytki świetnie wyglądają na podłogach i na ścianach. Jeśli są one zabezpieczone przed wilgocią, to można nawet stosować ją w kuchniach i łazienkach. Bardzo ważne jest też to, że płytki z lastryko skutecznie utrzymują ciepło. Stąd też można stosować je na ogrzewanie podłogowe. To bardzo ważne, bo ten typ ogrzewania jest bardzo często wybierany w nowoczesnych inwestycjach. Dzięki niemu nie ma potrzeby decydowania się na montaż nieestetycznych grzejników, które zajmują sporo miejsca w pomieszczeniach. Lastryko jest materiałem, który można wlewać do form. Oznacza to, że można pozwolić sobie na pewne szaleństwo przy tworzeniu przedmiotów z niego. Coraz częściej używa się go także do produkcji mebli, parapetów, stopni czy też ozdób. Figurki, rzeźby czy przyciski do papieru z lastryko to ciekawy dodatek, który ożywi każde wnętrze. Dzięki używaniu różnego typu kruszców do produkcji tego materiału można uzyskać bardzo ciekawe i oryginalne efekty pracy.