Tylko poprawnie przeprowadzony montaż anten satelitarnych gwarantuje wyraźny i niezakłócony obraz w telewizorze. Aby przeprowadzić go samodzielnie, musisz pamiętać o kilku kluczowych elementach oraz zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia. Wygodną opcją jest także kontakt z firmą, która zajmuje się takimi działaniami profesjonalnie. Zdanie się na fachowca pomoże uniknąć nierzadko kosztownych błędów.

1. Montaż anten satelitarnych – kluczowe elementy

2. Narzędzia i akcesoria

3. Gdzie umieścić antenę satelitarną?

Jeśli zdecydujesz się na firmę oferującą montaż anten, na przykład montaz-anten-wroclaw.com, możesz zapewnić sobie nie tylko profesjonalne ustawianie anten, ale również – w razie potrzeby – późniejszy serwis anten.

Montaż anten satelitarnych – kluczowe elementy

Nieodpowiednio zamontowane anteny satelitarne nie tylko nie pozwolą na wygodny odbiór programu, ale często wręcz uniemożliwią dotarcie do domostwa jakiegokolwiek sygnału. To kolejny argument przemawiający za tym, by wybrać kompleksowe usługi instalacji.

Jeśli jednak zechcesz samodzielnie przeprowadzić montaż anteny satelitarnej, pamiętaj, że duże znaczenie ma kierunek i kąt, pod którym zostanie zamocowany talerz. Jeśli ulokujesz elementy tak, że będą kolidować z zabudowaniami lub zielenią, ryzykujesz, że często sygnał nie będzie docierał. Sprawdź także poprawny dobór wszystkich elementów. Jeśli chodzi o montaż anten, Warszawa oferuje spore możliwości, by skorzystać z profesjonalnej pomocy.

Narzędzia i akcesoria

Do montażu anteny potrzebujesz przede wszystkim… samej anteny. Tutaj masz kilka opcji. Dostawcy platform cyfrowych dostępnych w Polsce, na przykład Cyfrowy Polsat czy Cyfra+, proponują modele dopasowane do świadczonych przez siebie usług. Najczęściej są to 80-centymetrowe modele odporne na intensywne opady i silne wiatry. Wybierz takie miejsce, w których mocny podmuch nie doprowadzi do uszkodzenia talerza.

W zestawie do anten TV dołączany jest także konwerter. Do wyboru masz kilka wariantów różniących się budową. Jeśli planujesz korzystać z dwóch dekoderów, w tym sprzęcie z funkcją nagrywania, optymalnym wyborem będzie konwerter czterowyjściowy. Potrzebować będziesz także odpowiedniego uchwytu do montażu anten, przewodów i wtyków oraz czujnika, który umożliwi wychwycenie sygnału i odpowiednie usytuowanie talerza.

Gdzie umieścić antenę satelitarną?

Wbrew obiegowej opinii, anteny satelitarnej wcale nie musisz montować na dachu. Przeciwnie, ważny jest łatwy dostęp do niej w razie awarii. Możesz wybrać więc balkon lub elewację.