Praktycznie w każdym domu czy też mieszkaniu znajduje się lustro. Jedni kupują gotowe lustra w sklepach meblowych lub u szklarza, inni wybierają lustra robione na wymiar. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i upodobań kupującego. Jednak, gdy przyjrzymy się temu tematowi bliżej, może to być bardzo ciekawe zagadnienie, wszystko przez wielość różnych luster i ciekawych wymiarów, w którym można je dostać.

Lustro – nowe oblicze naszego domu

Tak jak oczy są zwierciadłem duszy, tak lustro może nam pokazać wnętrze domu z zupełnie innej perspektywy, co może bardzo zaskoczyć przy pierwszym spojrzeniu. Lustra posiadają w sobie tajemniczą i magiczną głębię, mogą ukazać to, co wcześniej było niewidoczne dla ludzkiego oka. Warto zadać pytanie, co należy zrobić żeby uzyskać pożądany efekt?

Dodatki do luster

Wybierając lustro na wymiar, które będzie dodatkowo podświetlane, możemy nadać całości wystroju ciekawego wyrazu i zaskoczyć efektem swoim bliskich. Na stronie firmy HouseKrup https://www.housekrup.pl/oferta/lustra-na-wymiar-krakow możemy znaleźć przykłady aranżacji luster z podświetleniami, które nadają wnętrzom niepowtarzalny klimat. W większych przestrzeniach, w różnego rodzaju wiatrołapach czy przedpokojach warto pokusić się o lustro na wymiar z ramą. Oprócz tego, że jego obecność powiększy optycznie przestrzeń, to sprawi również wrażenie starannego wykończenia całości.

Lustereczko, powiedz przecie…

Lustro znajdujemy już nie tylko w łazience i przedpokoju, wstawia się je w sypialni, salonie i kuchni. Wszystko po to, aby uzyskać konkretny efekt estetyczny.

W zależności od pomieszczenia, w którym ma pojawić się lustro należy dobrać je tak, by pasowało do reszty przestrzeni. Może to być lustro w ramie, lub tylko lustro wolnowiszące. Łazienka i sypialnia są również pomieszczeniami, w których potrzebujemy luster. I nawet w tych przestrzeniach, oprócz podstawowej funkcji, lustro może nadać wnętrzu wyjątkowy nastrój i wpłynąć na pozytywny odbiór wystroju.

Dla kogo i po co?

W  pomieszczeniach takich jak łazienka i sypialnia, jak również przy damskiej toaletce warto zdecydować się na podświetlane lustro na wymiar. Najlepiej gdy wielkość lustra i jasność oświetlenia oraz jego barwa dopasowane zostanie do indywidualnych potrzeb użytkownika. Warto również zwrócić uwagę na jakość samej tafli lustra, ponieważ od jej jakości zależy trwałość, a przecież lustro ma służyć przez jak najdłuższy czas.

Praktyczne aspekty

Większość kobiet podczas robienia makijażu ucieszy się, gdy w lustrze zobaczy całą swoją głowę wraz z górną częścią tułowia. Jednak najważniejszym aspektem jest to, aby twarz była jak najlepiej oświetlona. Pomoże to w starannym i dokładnym wykonaniu makijażu. Wieczorem można także wykorzystać podświetlane lustro zamiast światła głównego i nadać wnętrzu odpowiedni, romantyczny nastrój (np. w sypialni). W łazience podświetlane lustro na wymiar, oprócz podstawowej funkcji, może zastąpić światło główne np. podczas mycia zębów lub golenia brody przez mężczyzn.

Znacznie łatwiej jest, gdy szukamy lustra do wiatrołapu lub przedpokoju.W tym przypadku trzeba zastanowić się przede wszystkim nad miejscem, w którym będzie ono umieszczone: czy pozwolić sobie możemy na lustro wolnostojące czy wiszące na ścianie. Gdy już to wiemy musimy wybrać lustro, w którym będziemy mogli zobaczyć całą naszą sylwetkę. Istotne jest, żeby odległość między ścianami pozwoliła nam na swobodne obejrzenie swojego odbicia.

Aranżacja wnętrza

W aranżacji wnętrz coraz modniejszy jest zabieg wykorzystujący taflę lustra na całej ścianie. Daje to nie tylko niesamowity efekt przestrzeni, ale także sprawia, że pomieszczenie wydaje się większe, atrakcyjniejsze i bardziej doświetlone. Trzeba zdać sobie jednak sprawę, ile kosztuje lustro na wymiar na takiej powierzchni. Dla osób, które wiedzą już, gdzie kupić lustro na wymiar z własnego doświadczenia, nie będzie niespodzianką cena, z jaką wiąże się jego zakup. Nawet małe lustro potrafi sporo kosztować, szczególnie jeśli dobierzemy do tego frezy, fazowanie, szlifowanie krawędzi, bądź lustrzaną mozaikę.

Lustro w ramie wykonane na zamówienie w firmie HouseKrup

Cena małego lustra w ramie może zaskoczyć jeszcze bardziej nieświadomych klientów. Dlatego zanim zdecydujemy się na opcję kupna dużego lustra na wymiar na ścianę, wybierzmy się do zakładu w okolicy, gdzie takie lustra są przygotowywane i uwzględnijmy kosztorys w naszych planach finansowych.

Co będzie lepsze?

Zarówno zakup lustra na wymiar, jak i gotowego ma swoje wady i zalety. Lustro na wymiar, możemy dostosować w każdym calu do indywidualnych potrzeb aranżacji wnętrza oraz wkomponować je w niestandardowe przestrzenie. Jakkolwiek zakup takiej tafli wiąże się z bardzo dużymi kosztami. Tańszą alternatywą jest lustro gotowe od szklarza lub ze sklepu meblowego. W pierwszym przypadku możemy liczyć na indywidualne konsultacje ze szklarzem i dokładnie zapoznać się z jakością lustra.

Jeśli najważniejszym aspektem są dla nas koszty, najlepiej wybrać lustro ze sklepu. Często można dostać je w bardzo podobnej jakości, ale w znacznie niższej cenie. Ważne żeby dokładnie rozeznać się na rynku luster i wybrać je pod indywidualne potrzeby własnej przestrzeni.