Prowadząc działalność wysyłkową towaru do klienta, należy zadbać szczególnie o to, aby wysyłany towar trafił do odbiorcy w stanie idealnym i nienaruszonym. Aby tak się stało, nasza paczka musi być odpowiednio zabezpieczona. Jak więc odpowiednio zapakować paczkę do wysyłki?

Jak dobrze zapakować paczkę do foliopaku?

Dobrze zapakowana przesyłka kurierska to gwarancja pełnego bezpieczeństwa dla wysyłanego towaru oraz zadowolenie odbiorcy. Zastanawiając się, jak zapakować paczkę do wysyłki, musimy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. W znaczącym stopniu zminimalizujemy możliwość uszkodzenia naszej paczki, jeśli właściwie dobierzemy opakowanie zewnętrzne oraz odpowiednio zabezpieczymy produkt we wnętrzu opakowania. Do zapakowania paczki dla kuriera konieczny będzie więc odpowiedniej wielkości foliopak. 

Foliopaki kurierskie – czym są?

Foliopaki kurierskie są to rodzaj specjalnych kopert, które wykonane są z grubej i trudnej do rozerwania folii. Wyposażone są one w bardzo mocny klej, dzięki czemu chronią one zawartość koperty przed między innymi jej zabrudzeniem, kurzem czy też wilgocią. Foliopaki do przesyłek kurierskich są więc w pełni trwałe, lekkie oraz mają właściwości wodoodporne. Po zewnętrznej stronie foliopaków możemy bez przeszkód pisać markerem, możemy również umieścić na nich także etykiety samoprzylepne oraz różne nadruki firmowe. Foliopaki kurierskie dostępne są w wersji kolorystycznej białej i czarnej, oraz oferują rozwiązania w wielu rozmiarach i kształtach, dzięki czemu w bardzo prosty sposób będziemy mogli dopasować je do własnych, indywidualnych potrzeb.

Oferta foliopaków kurierskich dostępna tutaj: https://pakomat.pl/koperty-kurierskie-foliowe-foliopaki

Foliopaki – zastosowanie 

Dzięki uniwersalności znalazły naprawdę szerokie zastosowanie dla paczek kurierskich sklepów internetowych oraz ich przesyłek. Do foliopaków używamy przylepców, które mają jedną stronę klejącą. Dzięki temu doskonale przylegają one do wszelkiego rodzaju przesyłek oraz paczek.  Potocznie nazywane są one kangurkami przylepcami, lub też przylgami kurierskimi. Świetnie spełniają one swoją rolę dzięki możliwości trwałego zamknięcia. Umieszczając w ich  środku list przewozowych, jak i dokumenty sprzedaży lub korespondencję firmową.

Foliopaki – czy warto stosować to rozwiązanie?

Pakowanie w foliopaki to niezwykle korzystna i ekonomiczna alternatywa dla użycia klasycznych kopert czy kartonowych pudeł. Jest to rodzaj opakowania jednorazowego, którego użycie gwarantuje nam pełne bezpieczeństwo dla zawartości koperty, bowiem każda próba otwarcia foliopaku jest na nim widoczna i może skończyć się naderwaniem materiału.

Podczas pakowania przedmiotów do wysyłki bardzo przydatna okazuje się folia stretch (możesz kupić na stronie https://pakomat.pl/Folia-stretch-c2). Nie tylko jest znakomitym zabezpieczeniem ale także nie pozwala na przemieszczanie się zapakowanych elementów.