Jak powszechnie wiadomo – kuchnia jest sercem każdego domostwa. Urządzona z największą pieczołowitością i dbałością o szczegóły będzie cieszyć domowników przez wiele lat. To dlatego podczas aranżacji warto wybrać styl, w jakim urządzisz to pomieszczenie – tak, by zaspokajał gust domowników, a przy tym był ponadczasowy. W dzisiejszym artykule proponujemy styl rustykalny i podpowiadamy, jak wybrać jeden z najważniejszych elementów wyposażenia – zlewozmywaki kuchenne i zlewy do kuchni.

1. Zlewozmywaki kuchenne i zlewy do kuchni a styl aranżacji

2. Kuchnia w stylu rustykalnym – jaki zlewozmywak wybrać?

Zlewozmywaki kuchenne i zlewy do kuchni a styl aranżacji

Zlewozmywaki kuchenne i zlewy do kuchni to elementy wyposażenia, które często traktowane są po macoszemu, jeśli chodzi o kwestie aranżacyjne. Wydaje się, że zlew będzie pasował w zasadzie do wszystkiego lub w najlepszym wypadku wtopi się w całość wystroju. Nic bardziej mylnego! Tak, jak dobierasz inne elementy wyposażenia, tak samo powinieneś wybierać odpowiedni model zlewozmywaka.

Jeżeli pragniesz uzyskać w swojej kuchni efekt niczym z wnętrza sielskiego, wiejskiego domku, to sięgaj po naturalne materiały (drewno, len, cegła). Sprzęt AGD i RTV może być utrzymany w jasnych barwach (ważna jest spójność). Wybieraj modele, stylizowane na sprzęty sprzed lat. Takie elementy wyposażenia będą idealnie współgrać z całością aranżacji i stworzą niebanalne wnętrze.

Kuchnia w stylu rustykalnym – jaki zlewozmywak wybrać?

Zlewozmywak to specyficzny element wyposażenia – musi bowiem łączyć funkcjonalność z odpowiednim designem. Przez wzgląd na to, że ze zlewozmywaka korzystasz właściwie bez przerwy – powinien być także łatwy w utrzymaniu czystości.

Znalezienie odpowiedniego modelu wydaje się niemożliwe? Przychodzimy z podpowiedzią!

Postaw na biały, ceramiczny zlewozmywak, który idealnie wkomponuje się w całość aranżacji w stylu rustykalnym – będzie sielsko i przytulnie. Z reguły zlewy w jasnym kolorze są także łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Niemniej jednak – w zależności od upodobań – możesz zdecydować się także na ciemny model (jeżeli pozostałe sprzęty również będą w takim kolorze).

Musisz jeszcze zdecydować, czy potrzebujesz jedno- czy dwukomorowego zlewozmywaka. Wszystko zależy od potrzeb rodziny, a także od metrażu kuchni i ilości przeznaczonego na zlewozmywak miejsca. Swego rodzaju „wisienką na torcie” będą stylizowane retro kurki do odkręcania wody.

Nieopodal połóż białe lub w kolorze naturalnego lnu ściereczki z wyhaftowanymi kwiatkami. W tym samym stylu mogą być firanki w oknach, co da wrażenie harmonii i sielskości.