Wypożyczalnia narzędzi warsztatowych jest miejscem, w którym można wypożyczyć najczęściej narzędzia ręczne i pneumatyczne. Ów sprzęt wykorzystuje się głównie w warsztatach i zakładach przemysłowych. Warto szczególnie zwrócić uwagę na narzędzia pneumatyczne, przy których wykorzystuje się znacznie mniej siły. Docenią to domowi instalatorzy. Jakie narzędzia pneumatyczne najlepiej wypożyczyć?

Czym są narzędzia pneumatyczne?

Narzędzia pneumatyczne są bardziej efektowne od tradycyjnych elektronarzędzi. Mają większą moc, mniejsze wymiary. Są także lekkie, co ułatwia pracę instalatorom. Nie iskrzą się podczas pracy. Największą zaletą narzędzi pneumatycznych jest niewielka waga, duża moc, mała awaryjność i możliwość łatwej naprawy. Umożliwiają one wykonanie konkretnej czynności wyjątkowo sprawnie i szybko, co wpłynie na wzrost wydajności firmy.

Różnego rodzaju sprzęt pneumatyczny można wypożyczyć w sprawdzonej hurtowni z narzędziami z Białegostoku – RG Narzędzia. Firma udostępnia m.in. warsztatom samochodowym i przemysłowym maszyny stacjonarne, narzędzia i smarownice pneumatyczne czy różnorodne akcesoria. Wszystkie produkty charakteryzują się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. Poza wypożyczalnią przedsiębiorstwo zajmuje się sprzedażą i naprawą elektronarzędzi, narzędzi pneumatycznych.

Jakie narzędzia można odnaleźć w wypożyczalni?

W typowej wypożyczalni narzędzi można odnaleźć klucze pneumatyczne, wiertarki i wkrętarki, szlifierki, nitownice i młotki.

Klucze pneumatyczne umożliwiają bezproblemowe wkręcanie i wykręcanie śrub. Nie trzeba wkładać dużo siły w wykonaniu tych czynności, co na pewno docenią domowi instalatorzy.

Wiertarki i wkręcarki pneumatyczne znajdują zastosowanie w niemal każdym warsztacie i zakładzie przemysłowym. Cechują się solidnością i wysoką mocą. Dzięki nim można bezproblemowo wkręcić wkręt w każde podłoże, np. tworzywo sztuczne, żywice, metale, drewno. 

Szlifierki pneumatyczne przydają się podczas wielu prac remontowych i budowlanych. Wyróżniamy kilka rodzajów tych narzędzi pneumatycznych, np. kątowe, doczołowe, proste, taśmowe, wolnoobrotowe czy oscylacyjne mimośrodowe.

Nitownice pneumatyczne nadają się do pracy z różnymi materiałami, np. stalą nierdzewną, aluminium, miedzią. Wykorzystuje się je do łączenia płaskich elementów, np. blach. Technika polega na wywiercaniu otworu, przez który wprowadzany jest nit, po czym następuje zakuwanie (zamknięcie nitu).

Młotki pneumatyczne są lżejsze od tradycyjnych młotków, dzięki czemu uderzenia, wykonywane za ich pośrednictwem, są znacznie silniejsze i solidniejsze.