Zatkanie głównej linii kanalizacyjnej może nie stwarzać bezpośredniego zagrożenia dla Twojego domu i jego mieszkańców, ale jest to problem, który należy jak najszybciej rozwiązać. Konsekwencje zatkania głównej linii kanalizacyjnej mogą obejmować wypływanie cofniętych nieczystości z toalety do domu. Nie życzymy tego nikomu i współczujemy każdemu, kto kiedykolwiek doświadczył takiej sytuacji na własnej skórze, czy raczej na własnym nosie. Być może była to sytuacja, w której takie osoby po raz pierwszy zmuszone były wezwać pogotowie wodno-kanalizacyjne.

Oprócz tego wiadomo, że złe warunki sanitarne zwiększają ryzyko zachorowalności. Jednym z najważniejszych elementów sanitacji jest usuwanie odchodów i ścieków. Niewłaściwa utylizacja odpadów biodegradowalnych jest potencjalnym siedliskiem chorób i zanieczyszcza środowisko. System drenażowy powinien być zamknięty, co oznacza, że nie powinien posiadać otwartych systemów kanalizacji na terenie gospodarstwa. Wszystkie otwarte odpływy powinny być odpowiednio zakryte.

Co zrobić, żeby pogotowie wodno-kanalizacyjne nie musiało być wzywane?

Nikt nie chce, żeby w jego domu lub mieszkaniu pojawiły się problemy, których rozwiązanie będzie się wiązało z koniecznością dzwonienia po pogotowie wodno-kanalizacyjne. Okazuje się, że uniknięcie takiej mało przyjemnej wizyty wymaga spełnienia kilku dość prostych wymagań. Większość z nich wynika ze zwykłego zdrowego rozsądku, a te, które wydają się nieco bardziej skomplikowane, również są logiczne i łatwo je uzasadnić. Poniżej znajdziesz kilka najważniejszych zasad takiego użytkowania systemów wodnych i kanalizacyjnych w swoim domu, aby nawet najbardziej niekorzystne warunki techniczne i pogodowe nie wywołały zagrożenia, którego jedynym rozwiązaniem będzie konieczność wizyty pogotowia.

Jak utrzymać pogotowie wodno-kanalizacyjne z dala od swojego domu?

Utrzymuj wszystkie gradienty systemu odwadniającego w stanie drożności, aby utrzymać przepływ wody.

Wszystkie odpływy należy okresowo sprawdzać pod kątem zablokowania. Należy przeprowadzać regularne czyszczenie (najlepiej raz w tygodniu) odpływów, zgodnie z zaplanowanym harmonogramem sprzątania.

Kanalizacja wodno-kanalizacyjna powinna być połączona z kanalizacją miejską i włączenie powinno być nadzorowane przez urząd przeznaczony do takich działań.

W przypadku braku łączności z kanalizacją miejską wszelkie budynki powinny posiadać własną kanalizację na terenie obiektu.

Skąd wiadomo, że należy wezwać pogotowie wodno-kanalizacyjne?

Oznak zatkanej linii kanalizacyjnej wskazujące, że może być potrzebne pogotowie wodno-kanalizacyjne jest kilka.

Wolno płynąca woda wskazuje, że główny przewód kanalizacyjny mógł się zatkać. Dodatkowo, ponieważ każdy odpływ wody w końcu łączy się z linią kanalizacyjną, zablokowanie w tej głównej linii ostatecznie zablokuje różne odpływy w Twoim domu. woda próbuje odpłynąć, ale jest blokowana przez zatkanie.

Zatkanie w głównej linii kanalizacyjnej oznacza, że ​​wszystkie ścieki, które naturalnie spływają, aby opuścić Twój dom, nie mają dokąd odpłynąć. Ostatecznie ścieki są zmuszone do uzupełniania innych linii odpływowych.

Co zrobić, gdy zostały zatkane dreny? Chociaż wlewanie środka czyszczącego na bazie kwasu do odpływu może wydawać się szybkie i łatwe, skraca to żywotność rury o lata. Kwas w tych drenach niszczy wykładzinę rur kanalizacyjnych. Dlatego właściciele inteligentnych domów wybierają profesjonalne środki do czyszczenia rur, aby szybko odnowić rury w swoich nieruchomościach.

Czyszczenie odpływów przez profesjonalistów zajmuje tylko kilka godzin. Możesz oczekiwać, że profesjonalna firma kanalizacyjna zakończy zadanie w mniej niż trzy godziny. W ciągu tych trzech godzin powinien zostać zamontowany cały osprzęt do czyszczenia odpływów. Obejmuje to wąż podłączony do specjalistycznej maszyny i zbiornik na wodę. Wąż zostanie wsunięty do rur kanalizacyjnych i przepompuje przez nie wodę pod wysokim ciśnieniem, oczyszczając je z nieczystości i odpadów.

Proces pompowania wody przez dreny trwa około godziny, a po dokładnym wypłukaniu z systemu zanieczyszczeń, korzeni, włosów, oleju i innych odpadów, technik wykonuje ostateczna inspekcja kamerą kanalizacyjną w ciągu godziny. Ma to na celu upewnienie się, że rury kanalizacyjne są odpowiednio czyste i że wszystkie blokady są starannie usunięte.