Zaprojektowanie funkcjonalnej łazienki jest prawdziwym wyzwaniem. Rodzi się odwieczne pytanie co będzie lepsze: prysznic czy wanna? Odpowiedź wcale nie jest prosta. Jeśli chcesz się dowiedzieć jakie zalety mają nowoczesne kabiny prysznicowe z brodzikiem to koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Jakie zalety ma kabina prysznicowa z brodzikiem?

Łazienka zazwyczaj nie należy do największych pomieszczeń w domu czy mieszkaniu. Chociaż spędzamy tam sporo czasu to jej metraż bywa ograniczony. Powoduje to, że trzeba dobrze rozplanować umieszczenie poszczególnych sprzętów w tym pomieszczeniu. Nikt nie wyobraża sobie łazienki bez umywalki czy miejsca do kąpieli. Nie zawsze też ubikacja stanowi osobne pomieszczenie, co powoduje, że trzeba też znaleźć miejsce na sedes. Nie jest łatwo upchnąć to wszystko i zachować przy tym funkcjonalność oraz odpowiednią przestrzeń. Dlatego prawdziwym wybawieniem dla małych łazienek jest kabina prysznicowa. W przeciwieństwie do wanny nie zabiera ona tyle miejsca. Jej dodatkowym atutem jest to, że kąpiel pod prysznicem zużywa o wiele mniej wody niż w wannie. Jeśli więc ekologia i oszczędzanie wody jest bliskie Twojemu sercu to koniecznie zamiast wanny wybierz kabiny prysznicowe.

Dla kogo łazienka z kabiną prysznicową będzie dobrym rozwiązaniem?

Ważną zaletą brodzika jest wygoda w jego użytkowaniu. Nie tylko szybko i łatwo weźmiesz w nim orzeźwiającą kąpiel, ale też z łatwością zadbasz o jego czystość. Bez wątpienia brodzik dobrze sprawdzi się w małej łazience, gdzie liczy się każdy centymetr. Łazienka z brodzikiem to na pewno dobry wybór dla seniorów, co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze, jak już wcześniej wspomniano, kabiny z brodzikiem łatwiej posprzątać i utrzymać w czystości niż wannę. Po drugie, do kabiny łatwiej wejść i wyjść niż z wanny. Przy niskim brodziku wystarczy zrobić jeden krok. A w środku można wstawić krzesełko, na którym starsza osoba sobie usiądzie i spokojnie się umyje. Szczególnie dla osoby niepełnosprawnej prysznice brane w odpowiednio dopasowanej kabinie nie będą męczącym wyczynem, ale przyjemnością. Kabina to też korzystne rozwiązanie dla aktywnych osób, które mają dużo zajęć. Wzięcie prysznica zajmuje bardzo niewiele czasu. Prysznic w swojej łazience docenią też Ci, którzy nie lubią się wylegiwać w wannie.

Jak wybrać najlepszą kabinę prysznicową?

Tutaj ważny dla Ciebie będzie sposób otwierania brodzika. Do wyboru masz drzwi rozsuwane lub uchylne. Istotny będzie też kształt kabiny. Może być ona półokrągła lub kwadratowa bądź prostokątna. Musisz więc wybrać produkty, które będą najlepiej dostosowane do Twojej łazienki. Weź pod uwagę wymiary miejsca, w którym będzie zamontowana kabina prysznicowa z brodzikiem. Lepiej sprawdź to jeszcze przed zakupem, żeby później nie okazało się, że zakupiony produkt nie zmieści się w przeznaczonym na niego miejscu. Warto też zwrócić uwagę na tworzywo z jakiego są wykonane drzwi. Mogą być one plastikowe albo szklane. Plastik na pewno będzie mniej trwały od szkła, ale zdecydowanie tańszy. Każdy z tych materiałów wymaga też innego sposobu dbania o  czystość. Kolejnym aspektem, który wymaga zastanowienia jest przejrzystość materiału, z którego będą wykonane drzwi. Można wybrać opcję z całkiem przeźroczystymi drzwiami, z częściowo przejrzystymi albo z całkowicie dymionymi drzwiami. Przy wyborze odpowiedniej kabiny może pomóc Ci ocena produktu, która będzie dostępna na przykład w sklepie internetowym, czy też na stronach, gdzie dostępne są różnego rodzaju porównania produktów oferowanych przez różnych producentów. Zwróć też uwagę na długość gwarancji jaką oferuje producent, który oferuje interesujące Cię kabiny prysznicowe. Dobrej jakości produkt zapewne będzie posiadał kilkuletnią gwarancję. Pozwoli Ci to cieszyć się bezawaryjnym korzystaniem z zakupionej kabiny prysznicowej przez długie lata.

Nowoczesne kabiny prysznicowe

Gdzie szukać inspiracji do nowoczesnego urządzenia łazienki? Możesz odwiedzić sprawdzony sklep, który oferuje produkty potrzebne do wyposażenia i wykończenia łazienki. Najlepiej byłoby gdyby sprzedawca, który będzie Cię obsługiwał potrafił wyjaśnić jakie są zalety i wady poszczególnych produktów. Dzięki temu łatwo wyciągniesz wnioski z porównania interesujących Cię modeli. Co ciekawe możesz osiągnąć to wszystko bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że wejdziesz na stronę https://www.castorama.pl, gdzie znajdziesz szeroki wybór produktów, które sprawią, że Twoja łazienka stanie się wyjątkowym miejscem, w którym z chęcią będziesz spędzać czas.

Dodatkową korzyścią jest to, że niektóre produkty możesz zamówić z dostawą do domu. Dzięki temu nie musisz się martwić jak przetransportować nowy zakup. W tym wypadku jego odbiór będzie bardzo prosty. Jednak musisz się upewnić czy w lokalizacji, do której mają być dostarczone Twoje zakupy, też oferowany jest bezpłatny dowóz, czy jednak trzeba coś za niego dopłacić. Dobrą opcją będzie też wykonanie montażu takiej kabiny przez sprawdzonych fachowców, co pozwoli Ci na szybkie korzystanie z zakupionego towaru.