Dobór właściwego wyposażenia łazienki ma wpływ zarówno na estetykę, jak i funkcjonalność pomieszczenia. Wśród nowoczesnych rozwiązań cieszących się rosnącą popularnością odnaleźć można między innymi zestawy prysznicowe podtynkowe. Wiele osób zastanawia się, czy tego typu akcesoria będą dobrym wyborem do ich łazienek. Co należy wiedzieć przed dokonaniem zakupu?

Montaż i naprawy zestawów podtynkowych

Osoby planujące wyposażyć swoją łazienkę w taki zestaw powinny pamiętać o tym, że montaż elementów podtynkowych jest nieco bardziej skomplikowany. Dlatego też jest to opcja szczególnie polecana do domów na etapie budowy oraz tych, w których przeprowadza się generalny remont. Zestaw prysznicowy podtynkowy umieszczony w łazience przed położeniem płytek nie będzie sprawiał większych problemów. Ze względu na utrudniony dostęp do konstrukcji ukrytej pod powierzchnią ściany, za wadę tych akcesoriów uznaje się czasem komplikacje występujące przy konieczności naprawy. Ryzyko wystąpienia takiej sytuacji można jednak zminimalizować decydując się na zestaw prysznicowy podtynkowy wysokiej jakości. Wykonane z odpowiedniej klasy materiałów wyposażenie oferowane przez sprawdzone marki nie będzie generowało dodatkowych kosztów.

Kto powinien się zdecydować?

Zestawy prysznicowe z tej kategorii to rozwiązanie, które okazuje się korzystne w wielu sytuacjach. Przede wszystkim sprawdza się tam, gdzie ważne jest możliwie najbardziej funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni. Dzięki konstrukcji ukrytej pod powierzchnią ściany w kabinie prysznicowej jest więcej miejsca. Ma to znaczenie w niewielkich łazienkach i pod prysznicami osób korzystających z dodatkowych akcesoriów, takich jak specjalne taborety. Zestawy prysznicowe podtynkowe cenione są też przez osoby, którym zależy na łatwości utrzymania porządku. Na powierzchni ściany znajdują się jedynie potrzebne komponenty, takie jak dźwignia, wylewka i deszczownica. Ogranicza to ilość miejsc trudnych do wyczyszczenia.

Na jaki zestaw warto się zdecydować?

Zestaw prysznicowy podtynkowy jest też uznawany za jedno z bardziej modnych rozwiązań. Choć kojarzony z przestrzeniami minimalistycznymi i nowoczesnymi, podkreśli też charakter łazienek retro, skandynawskich czy glamour. Możliwy jest zakup modeli w kilku kolorach i z deszczownicami różnej wielkości. Wśród produktów znanych i cenionych firm pojawiają się też zestawy z termostatem. Odpowiednio dobrane akcesoria powinny być dopasowane do zapotrzebowania użytkowników i wystroju modnej łazienki.