Wygląd łóżka dla dziecka nie jest jego najważniejszym elementem w oczach rodzica. Ale w oczach jego pociechy jest jedyną rzeczą naprawdę godną uwagi. To, w jaki sposób obecnie wykonuje się łóżka dla dzieci, pozwala na spełnienie marzeń dziecka. W sklepach meblowych można bowiem odnaleźć rodzaje łóżek, które przy całym zachowaniu aspektów bezpieczeństwa i wygody, przenoszą z łatwością w bajkowy świat.   

Łóżko w kształcie domku

Łóżka w kształcie domku są popularne już od kilku lat. Przez ten czas producenci wpadli na setki pomysłów. Obecnie więc twoje dziecko może spać w łóżku z prostym stelażem, dzięki któremu łatwo przeobrazić go właśnie w miniaturę domku. Ale pomysły na tym się nie skończyły. Bardziej zaawansowane realizacje pozwalają dziecku na spędzanie nocy w samochodzie wyścigowym albo w wozie strażackim. Z kolei łóżka dla dziewczynki mogą przypominać idealny dla księżniczki zamek. W pogoni za najwspanialszym kształtem łóżka dziecięcego nie trzeba zapominać o funkcjonalności. Można bez trudu znaleźć łóżka domki z szufladami i barierkami, które służą swoją przydatnością.

Łóżka wysuwane dla dzieci

Rodzice więcej niż jednego dziecka na pewno zapoznali się z kupienia łóżka wysuwanego. Ruchoma szuflada umożliwia na stworzenie aż dwóch posłań, na różnej wysokości. Jest to rozwiązanie dla maluchów, które nie chcą już spać razem, ale jednocześnie pragną bliskości lub dla rodzin, które często goszczą inne maluchy. Takie podwójne łóżko, może też przydać się jedynakowi — wysunięcie drugiego materaca zabezpieczy dziecko przed niechcianymi upadkami. 

Łóżko piętrowe

Łóżka piętrowe to niespełnione marzenie wielu obecnych dorosłych. To świetna opcja na zapewnienie dwójce dzieci komfortowych warunków do spania, przy jednoczesnym zaoszczędzeniu miejsca w pokoju. Trzeba pamiętać, że jest to łóżko  wyłącznie dla dzieci większych. Czyli takich, które sprawnie, bez ryzyka wypadku będą codziennie pokonywały drewniane stopnie. 

Łóżko na antresoli

Sposobów na oszczędzenie miejsca w pokoju dziecięcym szukają też rodzice tylko jednego dziecka. W takim wypadku łóżko piętrowe jest niepotrzebne, ale przemawia do nich podwójne wykorzystanie jednego fragmentu przestrzeni. Stąd wziął się pomysł na łóżka na antresoli. Przypominają one bardziej rozbudowane łóżka piętrowe. Ale na dole zamiast kolejnego materaca, można umieścić na przykład biurko i przybory szkolne. Może wydawać się to niecodziennym pomysłem, ale dla wielu są to najpiękniejsze łóżka dziecięce i młodzieżowe w sklepie Wnm-Group.