W wielu przypadkach chcemy uzyskać wysoką jakość dźwięku. Nowoczesne panele akustyczne są nie tylko skuteczne, ale również prezentują się bardzo elegancko i ponadczasowo. Produkty te mogą więc służyć jako ozdoba pomieszczenia.

Z czego są wykonane panele akustyczne?

Wszystkie produkty są wykonane z dbałością o każdy najmniejszy szczegół, co czyni je dekoracją pomieszczenia. Jako materiał wygłuszający zastosowaliśmy wełnę mineralną o gęstości 80 kg/m3, którą charakteryzuje znakomita zdolność poprawy akustyki. W wielu panelach wykorzystujemy płyty meblowe MDF zapewniające produktom stabilność oraz wytrzymałość. Używane przez nas materiały posiadają wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty. Są więc w pełni bezpieczne oraz wykazują dużą skuteczność w adaptacji akustycznej pomieszczeń.

Rola adaptacji akustycznej

W studiach nagrań, kinach, salach odsłuchu czy salach konferencyjnych chcemy uzyskać maksymalnie czysty dźwięk bez efektu tłumienia i dudnienia. W biurach oraz mieszkaniach produkty pozwolą odseparować część pomieszczenia i pozbyć się pogłosu. Dobra aranżacja akustyczna będzie sprzyjać skupieniu, zadowoleniu z miejsca pracy i lepszym wynikom. W mieszkaniach i domach pozbędziemy się natomiast uciążliwych dźwięków z ruchliwej ulicy lub okolicznego remontu. Modne ścianki mobilne mogą podzielić pomieszczenie bez konieczności postawienia ścianki działowej.

Jak wybrać panele akustyczne?

Wybór konkretnego produktu jest uzależniony od problemu, z jakim mamy do czynienia. W niektórych sytuacjach potrzebujemy wyciszyć pomieszczenie, a w innych pozbyć się pogłosu lub dudnienia. Celem wszystkich produktów jest jednak poprawna adaptacja akustyczna pomieszczenia. Aby dźwięk nie odbił się od powierzchni musi dojść do jego pochłonięcia lub rozproszenia. Oferowane panele akustyczne są wykonane z wełny mineralnej o doskonałych właściwościach akustycznych. W Akustonic znajdziemy absorbery akustyczne, dyfuzory, panele hybrydowe, panele akustyczne drewniane oraz produkty mobilne. Szeroki wybór produktów pozwoli dopasować je do każdego wnętrza i uzyskać wysoką jakość dźwięku.

Jak dopasować panele do wnętrza?

Wełna mineralna, z której są wykonane panele akustyczne jest bardzo lekka, wytrzymała i wygodna w codziennym użytkowaniu. Planując adaptację akustyczną pomieszczenia zwrócimy uwagę na wielkość pokoju, jego kształt oraz umiejscowienie osób i przedmiotów. Wielu klientów decyduje się na mobilne panele akustyczne, które można przesunąć w dowolne miejsce. Mogą służyć podczas pracy i oddzielić część pomieszczenia, dlatego będą docenione przez pracowników biur. W Akustonic proponujemy Państwu panele wykonane z materiałów bardzo eleganckich i pasujących do większości wnętrz. Znajdziecie Państwo szeroką gamę kolorów obicia paneli, które mogą służyć jako dekoracja pomieszczenia. Eleganckie panele drewniane wykonane z naturalnego drewna liściastego prezentują się elegancko i na pewno przypadną do gustu wielu osobom.