Większość sprzedawanych domów na rynku pierwotnym trafia do nowych właścicieli w stanie surowym lub deweloperskim. Nie musimy więc martwić się ociepleniem budynku, montażem okien i schodów a także montażem instalacji elektrycznej czy wodno-kanalizacyjnej. Otrzymujemy praktycznie gotowy produkt, w którym trzeba dopracować całą aranżację. Jak ważne jest odpowiednie zaprojektowanie wnętrza przekonujemy się zwykle w czasie użytkowania. W nowym, wyremontowanym domu powinniśmy czuć się znakomicie. Dlatego nie powinniśmy pominąć żadnego elementu wystroju, który da nam poczucie spokoju.

Współpraca z projektantem wnętrz

Projektowanie wnętrz ma swój cel, dlatego kontakt ze specjalistą powinniśmy nawiązać jeszcze w fazie budowy domu. Pozwoli to projektantowi poznać rozmieszczenie pomieszczeń, okien, drzwi czy schodów. Daje to także czas na przemyślenie koncepcji i możliwości wdrożenia jak najlepszych rozwiązań. Pamiętajmy, że aranżacja wnętrza dużego domu może zająć sporo czasu – zarówno pod względem projektowym jak i samo wykonanie. Posiadając gotowe plany wraz z otrzymaniem kluczy do nowego budynku, wcześniej zakupując niezbędne materiały i zlecając wykonanie mebli, firma remontowo-budowlana może od razu rozpoczynać swoją pracę.

Jeżeli potrzebujesz sprawdzonego projektanta wnętrz, odwiedź stronę https://www.abrys.net/

O czym należy pamiętać?

Przede wszystkim firma wyspecjalizowana w planowaniu przestrzeni użytkowej zwróci uwagę na naturalne oświetlenie w każdym pokoju. Jasne, przejrzyste wnętrza bardzo dobrze oddziałują na nasz nastrój. A we własnym domu jest to niezwykle ważne. Dlatego ocenie zostanie poddane ułożenie okien względem stron świata. Należy również pamiętać o sporządzeniu dokładnego kosztorysu. W tym przypadku kluczowe są nawet najmniejsze elementy, za które będziemy musieli zapłacić. Pominięcie kilku drobiazgów nie powinno się źle skończyć ale złe oszacowanie wartości części wystroju domu może przysporzyć nie tylko nerwów ale także nadszarpnąć cały remontowy budżet.

projekt
Nowoczesne wizualizacje znacznie pomagają przy projektowaniu

Kompleksowa aranżacja wnętrz w nowym domu

Dlaczego warto skorzystać z usługi projektanta i zlecić mu wykonanie planów dla wszystkich pomieszczeń? Przede wszystkim ze względu na doświadczenie w branży. Niejednokrotnie zdarza się, że przy samodzielnym projektowaniu popełniamy proste błędy. Na przykład zapominamy o tym, że przewód łączący instalację elektryczną z płytą indukcyjną znajdującą się na wyspie powinien mieć odpowiednie parametry (tzw. siła) i że należy go poprowadzić w podłodze przed położeniem płytek w kuchni. Takie błędy mogą sporo kosztować. Może się to wiązać również utratą gwarancji na podłogę zbudowaną z paneli LVT (często jest pięcioletnia gwarancja w przypadku pełnego montażu przez producenta / sprzedawcę). Zdarza się, że nasz plan umieszczenia w salonie rogówki, stołu i krzeseł się nie powiedzie, bo zwyczajnie zabraknie miejsca dla wszystkich elementów lub wysokość kanapy będzie nieodpowiednia do wybranego stołu. Tym wszystkim błędom możemy zapobiec, wybierając odpowiednią firmę zajmującą się aranżacją wnętrz. To ich doświadczenie finalnie może zadecydować o tym, że pokochamy nasz nowy dom.

Projektowanie niewielkich przestrzeni

Rozwiązania proponowane przez wykwalifikowanych projektantów przydadzą się także podczas aranżacji niewielkich pomieszczeń. Mała przestrzeń w sypialni wcale nie oznacza, że nie jesteśmy w stanie zmieścić w niej szafy lub biurka. Takie problemy rozwiązywane są poprzez nowoczesne projektowanie i wykorzystanie odpowiednich narzędzi. Biurko może być składane a szafa wcale nie musi mieć otwieranych skrzydeł, tylko przesuwne.

Nie tylko niewielkie przestrzenie stoją na przeszkodzie odpowiedniego wykorzystania całej powierzchni użytkowej. Często jest tak, że najwyższe pomieszczenia również wykorzystywane są jako pokoje i w takiej sytuacji pojawia się problem z praktycznym podejściem do skosów. Trzeba w takich sytuacjach pamiętać, że mamy ograniczone miejsce dla mebli i przydałaby się wizualizacja projektu.

Wizualizacja przestrzeni a dobre zagospodarowanie miejsca

Niezbędnym narzędziem każdej firmy projektowej jest komputer i specjalistyczne oprogramowanie. Wystarczy, że pracownik wprowadzi wymiary pomieszczeń do programu i już może rozpocząć wizualizację. Jeżeli nie jesteśmy architektami, projektantami to nie mamy takich możliwości. Przez to samodzielne próby projektowania często kończą się na setkach poprawek wprowadzanych na kartkach papieru i odbiegającym od rzeczywistości szacowaniu kosztów wykończenia domu.

One thought on “Nowy dom, kompleksowy projekt i aranżacja wnętrza”

Dodaj komentarz