Nowoczesne oświetlenie domu jest nie tylko funkcjonalne i praktyczne, lecz także pozwala zachować estetykę i wpływa na stworzenie przytulnego wnętrza. Oferujemy sprawdzone rozwiązania, które bazują na innowacyjności oraz doskonałej jakości. Jeśli chcesz zaoszczędzić, stosuj oświetlenie led, które zyskuje spore uznanie na rynku. Jak wybrać oświetlenie do salonu i kuchni? O czym warto pamiętać? Na jakie lampy postawić? Czym się kierować podczas wyboru?

Wybór lampy do salonu

Bez względu na to, czy w mieszkaniu występuje połączona kuchnia z salonem, czy osobne wnętrza, powinieneś zadbać o efektowne oświetlenie pomieszczeń. Okazuje się, że dobrą opcją są do salonu lampy ze ściemnianiem, a w kuchni bez tej funkcji. Jeśli to są oddzielne pomieszczenia, zyskujesz spore pole do popisu. Podczas zakupu lampy do salonu zwróć uwagę na wysokość wnętrza i jego wielkość. Najbardziej praktycznym rozwiązaniem są lampy sufitowe do salonu, które stanowią gustowny dodatek aranżacyjny. Odpowiednie dobranie zapewni doświetlenie przestrzeni i z pewnością wpłynie na komfort domowników. To od Ciebie zależy, czy postawisz na wiszące, czy też stojące lampy. Ogromny wybór wśród tylu ciekawych opcji sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. 

Plafony, lampy wiszące i stojące oraz niezbędne elementy oświetlenia do salonu znajdziesz tutaj: https://www.strefalamp.pl/lampy-do-salonu

Lampa do kuchni

Jedno jest pewne – w domu stosuj tą samą barwę światła, gdyż to wpłynie na wygodę i funkcjonalność. Praktycznie w każdej kuchni znajdziemy efektowne lampy sufitowe. Jeśli zależy Tobie na oryginalności, wykorzystaj plafony sufitowe, które bardzo ładnie się zaprezentują. Alternatywą dla jednej lampy są oświetlenia z kilkoma punktami świetlnymi, co pozwoli przejąć rolę oświetlenia głównego. W małym wnętrzu sprawdzi się jedna nowoczesna lampa, która oświetli całe wnętrze. 

Bogata oferta na lampy do kuchni dostępna jest pod adresem: https://www.strefalamp.pl/lampy-do-kuchni

Okazuje się, że w kuchni bardzo często łączy się dwa sposoby, a mianowicie jedna główna lampa i doświetlenie w postaci punktów świetlnych. Pamiętaj o tym, aby dobrze oświetlić blat, co pozwoli sprawnie wykonywać codzienne prace w kuchni. Estetykę zachowasz dzięki oświetleniu pod szafkami kuchennymi – tutaj stosuj oświetlenie led. Na rynku znajdziesz zarówno lampy droższe i tańsze, o różnorodnych kształtach i wielkościach. 

Kuchnia połączona z salonem wymaga oświetlenia minimalistycznego, przy czym należy dokładnie rozplanować zainstalowanie danych źródeł światła. Bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na aneks kuchenny, oświetlenie blatu i zamontowanie lampek pod szafki. W kuchennej przestrzeni z powodzeniem zastosujesz także wiszące lampy, które wpływają na podkreślenie charakteru wnętrza.