Doskonałą alternatywę dla wyrobów z naturalnego kamienia, jak granit czy marmur stanowi konglomerat. Dzisiaj jest on stosowany powszechnie jako materiał na blaty kuchenne. Dlaczego warto wybrać blat kuchenny z konglomeratu i jaki jego rodzaj sprawdzi się najlepiej? Szczegóły przedstawiono poniżej.

Blat kuchenny z konglomeratu – właściwości

Konglomerat wykazuje dokładnie takie same właściwości, jak kamień naturalny danego gatunku. Wiele zależy od komponentu, jaki został użyty do mieszanki. Należy dodać, że konglomerat powstaje w wyniku zmieszania zmielonego kamienia naturalnego z żywicą. Dzięki takiemu połączeniu tworzy się masa plastyczna, która po zastygnięciu tworzy idealnie gładką formę.

Blaty kuchenne z konglomeratu są doceniane ze względu na atuty praktyczne. Są w pełni odporne na intensywną eksploatację, ciężar, uszkodzenia mechaniczne, takie jak rysowanie, pękanie czy odbarwiane. Są odporne na działanie wody oraz wysokich temperatur, do tego udaje się je łatwo utrzymać w czystości.

Co więcej, blaty kuchenne z konglomeratu udaje się dopasować wizualnie do pozostałych elementów wyposażenia przestrzeni kuchennej. Konglomeraty RR Granity można wybierać z szerokiej palety wzorów i kolorów, niektóre są klasyczne, inne wywołują oryginalny efekt dekoracyjny, na przykład poprzez dodanie mieniących się drobinek. Wszystko to sprawia, że są doskonałe bez względu na styl aranżacji kuchni, pasują do tych klasycznych, jak i nowoczesnych, glamour czy loftowych.

Jaki blat kuchenny z konglomeratu wybrać?

Wspomniano już wyżej, że konglomerat wykazuje dokładnie takie właściwości, jakimi charakteryzuje się dany gatunek kamienia naturalnego, który po zmieleniu został dodany do masy plastycznej. Uwzględniając te informacje, na blaty kuchenne najlepszą opcją będzie konglomerat kwarcowy. Drugim popularnym konglomeratem jest ten marmurowy, jednak nie jest on tak trwały. Konglomerat kwarcowy daje zaś gwarancję najlepszej odporności na wszelkiego rodzaju eksploatację.

Aby zachować wszystkie właściwości konglomeratu, do jego czyszczenia należy używać tylko dedykowanych preparatów. Regularna i odpowiednia pielęgnacja pozwoli cieszyć się blatem kuchennym przez wiele lat, bez konieczności jego konserwacji ani wymiany.