Najważniejszym meblem w sypialni jest rzecz jasna łóżko. Ponieważ pokój ten ma służyć do snu i odpoczynki, równie istotne będzie odpowiednie dobranie go pod względem naszej wygody. Komfort snu powinien zostać zachowany w jak najwyższej jakości, dobrze więc przed zakupem zastanowić się, które łóżko i jakiej szerokości będzie najlepsze do sypialni, zwłaszcza dla dwóch osób.

Jakie są wymiary łóżek do sypialni?

Przed zakupem, warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami – po pierwsze, ile mamy miejsca w sypialni i po drugie, jak wygląda nasz sen (jest spokojny czy raczej często się przewracamy z boku na bok), by móc ustalić, ile tak naprawdę potrzebujemy przestrzeni. Należy pamiętać, że łóżka do sypialni dla dwóch osób dostępne są już od 140 cm szerokości i 200 cm długości. Drugim popularnym wyborem są także meble o wymiarach 160 × 200 cm, 180 × 200 cm, a także największe obecnie dostępne – 200 × 200 cm.

Jaka wielkość łóżka najlepiej się sprawdza w sypialni?

Tak naprawdę wiele będzie zależało od tego, jak wiele mamy przestrzeni w sypialni. Najczęściej bywa tak, że miejsca szczególnie dużo nie ma i z tego powodu choćby, łóżka o rozmiarach 180 × 200 cm i 200 × 200 cm nie cieszą się dużą popularnością. Sprawdzają się one jedynie w przypadku naprawdę dużych i przestronnych sypialni. Znacznie częściej i znacznie chętniej wybierane są te nieco mniejsze, czyli o szerokości 140 i 160 cm. Jednak i w ich przypadku należy wziąć pod uwagę kwestie wolnego miejsca i swojej własnej wygody. Gdy w łóżku śpią dwie osoby, trzeba uwzględnić to, jak one śpią.

Dla kogo łóżko o szerokości 140 cm?

Jest to minimalna szerokość łóżka dla 2 osób, która sprawdza się w większości mieszkań, nawet tych o niezbyt dużym metrażu. Oczywiście kwestia wolnej przestrzeni i wielkości sypialni nadal ma tu duże znaczenie, zwłaszcza gdy oprócz łóżka chce się wstawić inne meble. Jest to jednak dość uniwersalny wybór, pasujący praktycznie wszędzie. Mimo to należy zwrócić uwagę choćby na to, jak wiele miejsca zajmuje się w łóżku.

Jeżeli któryś z partnerów albo nawet oboje, lubią często zmieniać pozycje w trakcie snu i potrzebują więcej miejsca – takie łóżko może okazać się za małe i niewygodne. Ten sam problem dotyczy też osób o tęższej budowie ciała oraz takich, które mają dzieci lubiące spać w łóżku rodziców czy psa chętnie wskakującego na materac. Oczywiście węższe łóżko sprzyja także bliskości śpiących w nim osób.

Gdzie sprawdzi się łóżko szerokości 160 cm?

Łóżko to jest nieco szersze niż wyżej opisane, ale ma podobne zalety, to znaczy, że można je wstawić w większości sypialń, nawet i takich nieco mniejszych. Oczywiście i tu istotne będzie uwzględnienie wolnej przestrzeni zarówno dla siebie, jak i innych mebli. Mimo to jego wielkość uznawana jest za najbardziej uniwersalną i z możliwością zachowania wysokiego komfortu snu. Z powodzeniem zmieszczą się na nim dwie osoby, nawet te bardziej ruchliwe w nocy. Sprawdza się także dla wygodnego spędzania w nim dnia, czytając książki, mając przy sobie laptopa.

Jakie łóżko do sypialni dla 2 osób?

Jak zostało już wspomniane, wybór będzie zależał od kilku czynników – wolnego miejsca, naszej wygody czy poczucia komfortu zarówno nocą, jak i za dnia. Należy rozważyć wiele różnych czynników, by przekonać się, jakie łóżko będzie dla nas najlepsze – te węższe o szerokości 140 cm, czy jednak te szersze – 160 cm i więcej. Trzeba pamiętać, że wybór łóżka do sypialni to niejedyna ważna kwestia do omówienia, należy wziąć pod uwagę także inne dodatkowe wyposażenia jak zagłówek, materac, pojemnik do przechowywania czy pościel.