Pałacowe wnętrza zawsze wyglądają ekskluzywnie i okazale. Niewielkim wysiłkiem możesz przenieść tę aranżację do domu. Zobacz, jakich mebli i dodatków nie może w nim zabraknąć.

Meble obiciowe

Meble obiciowe to chyba pierwsza rzecz, jaką widzimy w pałacowych wnętrzach. Są duże, więc od razu przyciągają wzrok. Istotą obiciowych mebli są drewniane stelaże – fotele, komody, sofy, krzesła rzadko mają proste nogi i oparcia. Częściej są profilowane i dodatkowo zdobione. Stylistyką meblom obiciowym najbliżej do baroku. Współcześnie produkuje je między innymi marka Eichholtz, znana z bardzo luksusowych mebli i dodatków do wnętrz.

Czym powinny być obite meble? Najlepiej sprawdza się welur, miękki, wizualnie ciepły, lekko lśniący. Duże meble (sofy, fotele, komody) mogą być dodatkowo pikowane.

meble obiciowe

Konsola

Konsole są czymś naturalnym w pałacowych wnętrzach, w domach widuje się je raczej rzadko. Szkoda, bo ich wybitnie dekoracyjna forma wyraźnie wskazuje na ekskluzywny charakter wnętrza.

Konsole zwane są też stolikami bocznymi. Z założenia są wąskimi meblami ustawianymi bezpośrednio przy ścianie. Nie pełnią żadnej funkcji praktycznej. Służą wyłącznie do ustawiania na nich kwiatów lub innych dekoracji. Stylową konsolę kupisz w sklepie meble w stylu glamour od MyHoneyHome.pl.

Konsola

Lustro w grubej ramie

Grube ramy są bardzo charakterystyczne dla wnętrz urządzonych z przepychem. Najbardziej oczywistym skojarzeniem jest styl glamour, ale nie jest to jedyna opcja. Także we wnętrzach klasycznych, retro, vintage, eko, boho, francuskim i angielskim bez problemu można je wykorzystać. Jeśli chcemy postawić na wizualną lekkość, rama powinna być prosta i koniecznie lśniąca.

Do grubej ramy najlepiej pasują duże lustra wiszące na ścianach. Warto rozwiesić je tak, by dobrze odbijały światło. Dzięki temu pomieszczenie wyda się większe i jeszcze bardziej lśniące.

lustro w grubej ramie

Lampa wisząca

Trudno wyobrazić sobie prawdziwie pałacowe wnętrze bez kryształowej lampy wiszącej. I to nawet nie jednej a wielu utrzymanych w jednolitej stylistyce. Lampy z kryształowymi kloszami zdobią sufity, ściany, stoły, biurka, komody. Istotny jest ich kształt, kolor i oprawa. Im więcej blasku, tym lepiej. Doskonale sprawdzają się lampy z kryształkami (najczęściej białymi, rzadziej kolorowymi) i podstawą z polerowanego mosiądzu lub aluminium.