Ogrodzenie działki budowlanej, mieszkalnej czy publicznej to bardzo ważny aspekt. Dodający bezpieczeństwa, wygody oraz rozdzielający daną powierzchnię użytkową. Ogrodzenie oprócz funkcji użytkowej posiada również walory estetyczne. Jak i z czego wykonać ogrodzenie panelowe? Jakie zalety posiada wspomniane w tytule panele ogrodzeniowe? Jak odpowiednio zamontować siatkę?

Rodzaje ogrodzeń panelowych

Wybór odpowiedniego ogrodzenia, zależny jest od wielu czynników. Głównymi wyznacznikami są:

– rodzaj powierzchni,

– potrzeby właściciela,

– rodzaj podłoża,

– możliwości finansowe,

– inne.

Wśród najbardziej popularnych typów ogrodzeń należy wyróżnić takie jak:

  • murowane
  • z siatki,
  • metalowe,
  • drewniane,
  • kompozytowe, itp.

Ogrodzenia panelowe — zalety i cena

Płot z siatki, wykonany jest ze specjalnie przygotowanych materiałów. Charakteryzują się lekkością, niską ceną, jak również giętkością i możliwością odkształcania. Siatka to materiał, który można wykorzystać na wielu płaszczyznach. Stworzone z niej produkty służą do wielu działań. Ogrodzenia siatkowe wykonywane są na wiele sposobów. Najpopularniejsze rodzaje wykonania to:

– plecionka

– siatka zgrzewana.

Obydwa sposoby posiadają wiele zalet, jak również przypisane sobie wady. Najbardziej widoczną różnicą pomiędzy produktami są: budowa siatki, sztywność, trwałość, bezpieczeństwo użytkowania.

Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie posiada wiele podobieństw. Produkt tworzony jest z jednego rodzaju drutu i posiada identyczną otulinę. Każda z technik jest tak samo odporna na działanie czynników zewnętrznych oraz panujących warunków. Istnieje możliwość wyboru koloru powłok. Każdy z typów posiada łatwość renowacji, a także odświeżenia koloru.

Stosowanie ogrodzeń z siatki posiada wiele zalet, które mogą zdecydować o słuszności użycia tego materiału. Głównymi atutami są wysoka funkcjonalność, łatwość montażu i niska cena. Dzięki tym walorom siatka może być wykorzystywana jako rozwiązanie tymczasowe. Może być wykorzystana także w miejscach, które nie wymagają solidnego, mocnego zabezpieczenia. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest możliwość zamontowania jej na terenach nierównych. Łatwość dostosowania jej do każdej powierzchni znacznie ułatwia prace budowlane.

Montaż płotu z siatki zgrzewanej

Montaż ogrodzenia z siatki leśnej, nie wymaga od instalatora posiadania wielu specjalnych cech i umiejętności. Montaż produktu jest prosty i szybki. Do stworzenia pożądanego płotu należy przygotować kilka akcesoriów, którymi są:

– słupki,

– naciągacz do drutu,

– przelotek,

– drut naciągający,

– pręty,

– cement.

Etapy pracy – materiały budowlane

Pierwszym etapem prac jest obliczenie i wyznaczenie obwodu ogradzanego terenu. Kolejno należy wyliczyć ilość słupków oraz odległości między nimi. Następnym krokiem jest wbicie, zamontowanie słupków, a także rozciągnięcie pomiędzy nimi przygotowanego drutu. W kolejnych krokach właściwym jest przymocowanie siatki i usztywnienie jej za pomocą napinaczy. Aby siatka solidnie trzymała się i spełniała określoną funkcję, należy również zamontować druty naprężające. Umieszczamy je w odległości około 15 cm od każdego słupka narożnego. Można również połączyć style. Wówczas może powstać połączenie siatki z podmurówką.

One thought on “Ogrodzenia z siatki, stalowa siatka ogrodzeniowa”

Comments are closed.