Instalacja ogrzewania podłogowego to alternatywa dla klasycznych grzejników zawieszanych na ścianach. Rurki rozprowadzone pod całą powierzchnią podłogi sprawiają, że w pomieszczeniu jest ciepło i przyjemnie. Ogrzewanie może być podłączone zarówno do klasycznego kotła na paliwa stałe, jak i do pompy ciepła, która w ekologiczny sposób pozyskuje ciepło. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem ogrzewania do budowanego domu, poznaj zalety ogrzewania podłogowego.

1. Gdzie można założyć ogrzewanie podłogowe?

2. Kto powinien pomyśleć o ogrzewaniu podłogowym?

Podczas budowy domu warto pomyśleć o instalacji ogrzewania podłogowego, które w ostatnich latach cieszy się coraz większą popularnością. System ogrzewania podłogowego zapewnia bowiem komfort w wielu pomieszczeniach i pozwala zaoszczędzić miejsce na ścianach. Dzięki rurkom pod podłogami w całym domu można chodzić boso bez przykrego uczucia chłodu. Dowiedz się więcej o zaletach, które ma gazowe, tradycyjne i elektryczne ogrzewanie podłogowe elektryczne.

Gdzie można założyć ogrzewanie podłogowe?

Jakie zalety ma ogrzewanie podłogowe? Gdzie je wykonać? Niezależnie od rodzaju ogrzewania podłogowego można położyć je w dowolnym pomieszczeniu. Ciepło emitowane przez podłogę dostarczają rury do podłogówki, w których podobnie jak w tradycyjnych kaloryferach znajduje się ciepła woda. Woda jest ogrzewana przez piec gazowy lub kocioł na paliwa stałe. W przypadku ogrzewania elektrycznego ciepło pochodzi ze specjalnej folii grzewczej. Podłogówka elektryczna jest mniej popularna od gazowej i na paliwa stałe, choć każdy typ ogrzewania zapewnia równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniu. Dzięki temu podłogówka świetnie sprawdza się w łazienkach, przedsionkach, a także w salonach.

Kto powinien pomyśleć o ogrzewaniu podłogowym?

Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe wykonuje się przed położeniem paneli, parkietu lub płytek, dlatego o ogrzewaniu podłogowym warto pomyśleć jak najszybciej. Wodne ogrzewanie podłogowe zapewnia uzyskanie komfortu cieplnego w łazience, dlatego płytki zawsze mają przyjemną temperaturę i nie powodują marznięcia po kąpieli. Wszyscy miłośnicy ciepła, którzy nie przepadają za chłodem, powinni zatem pomyśleć o zakupie rur do podłogówki i wykonaniu instalacji grzewczej pod podłogą. Tradycyjne grzejniki nie służą dobrze również w przypadku rodzin z małymi dziećmi. Maluchy często bawią się na podłodze, dlatego podłogówka w salonie lub pokoju dziecięcym, w którym maluchy układają klocki, piankowe puzzle oraz wygłupiają się bezpośrednio na panelach lub wykładzinie.