Salon stanowi wizytówkę domu i mieszkania. Musi być nie tylko funkcjonalny, ale również stylowy i elegancki. W jaki sposób zaaranżować pomieszczenie, aby zyskać praktyczny i estetyczny salon? Zacznij od ścian. Sprawdź, jak wykończyć ściany w salonie.

Kamień ozdobny na ścianę

Decydując się na kamień ozdobny na ściany w salonie, zyskasz spektakularny efekt dekoracyjny. Elementy tego rodzaju zawsze prezentują się elegancko i luksusowo, dodając klasy i stylu wnętrzu. Ponadto surowiec ten jest też dość trwały i łatwy w utrzymaniu czystości. W dobrych sklepach, takich jak https://www.carrea.pl/sklep/salon/kamien-dekoracyjny, znajdziesz szeroki wybór kamienia dekoracyjnego w rozmaitych wzorach i kolorach, co pozwoli Ci na dopasowanie wykończenia do aranżacji pokoju. Kamień ozdobny zazwyczaj kładzie się na jednej ścianie, a także przy kominku. Okładzina tego rodzaju szczególnie efektownie prezentuje się we wnętrzach utrzymanych w stylu klasycznym bądź rustykalnym. Sprawdzi się w domach stylizowanych np. na stare dworki. Kamień surowy świetnie wygląda z kolei we wnętrzach industrialnych i nowoczesnych.

Naturalne drewno

Ciekawą propozycją jest też montaż naturalnego drewna na ścianie w salonie. W ten sposób uzyskasz efekt przytulnego, wręcz intymnego wnętrza. Rozwiązanie to sprawdza się zarówno we wnętrzach klasycznych i rustykalnych, jak i nowoczesnych. W pierwszym przypadku szczególnie polecanym wyborem jest zamocowanie drewna w ciemnym kolorze, natomiast drewno jasne sprawdzi się idealnie w nowoczesnym pomieszczeniu. Montując panele z drewna na ścianie, pamiętaj, że deski ułożone pionowo uniosą optycznie sufit ku górze, natomiast zamontowane poziomo – wizualnie poszerzą pomieszczenie.

Fototapeta w salonie

Alternatywą dla drewna i kamienia na ścianę może być fototapeta. Ogromny wybór wzorów sprawia, że z pewnością znajdziesz wśród nich propozycję odpowiednią do Twojego wnętrza. Możesz zdecydować się na klasyczną tapetę ze wzorem bądź motywem, jak również nowoczesną fototapetę z wydrukowaną grafiką: krajobrazem górskim, morskim pejzażem, kwiecistą łąką, ale też widokiem na Nowy Jork, Ziemię widzianą z kosmosu oraz mnóstwem innych propozycji. Wybierając tapetę, dopasuj ją do aranżacji pomieszczenia, biorąc pod uwagę np. styl pokoju lub kolorystykę, która w nim przeważa. Fototapeta to nie tylko efektowne, ale również praktyczne rozwiązanie. Jej montaż jest zwykle szybki i prosty. Zaletą tapet jest też ich korzystna cena.