By wybrać spośród mnóstwa propozycji na rynku ręcznik najdoskonalszej klasy w umiarkowanej cenie należałoby wiedzieć jak poznać ręczniki charakteryzujące się dobrym wykonaniem. Wygórowana cena nie koniecznie musi przedstawiać doskonałą klasę. Oraz inaczej, cena mała zupełnie nie musi przekreślać w naszych oczach poszczególnego artykułu. Identycznie jest ze wzornictwem. Atrakcyjne elementy na ręcznikach niejednokrotnie na tyle przykuwają uwagę klienta, iż przestaje on patrzeć na jakość wykonania oraz użyteczność ręcznika.

Jakość ręczników

Ręczniki kupimy na lata, lecz by służyły nam tak długo, muszą być doskonałej klasy. Niewątpliwie na rynku dostępne są ręczniki dość niedrogie oraz dość cienkie, o rzadkim splocie – nie należałoby natomiast się na nie decydować, ponieważ wielce prawdopodobne jest, iż po krótkim okresie użytkowania zupełnie się zużyją, natomiast my będziemy musieli znowu zainwestować w kolejne. Taka sztuczna oszczędność niejednokrotnie okazuje się całkowicie nieekonomiczna.

ręcznik kąpielowy

Materiał

Najdoskonalszym sposobem na sprawdzenie klasy ręcznika kąpielowego jest ustalenie składu materiałowego ręcznika. Do użytku domowego najlepiej sprawdzą się ręczniki z bawełny klasycznej. Kolejnym modelem ręcznika, jaki sprawdzi się identycznie dobrze w warunkach kąpielowych oraz staje się jeszcze popularniejszym wyborem, jest ręcznik kąpielowy z domieszką włókna bambusowego. Stosunek bawełny standardowej do włókna bambusowego wynosi w takich ręcznikach 50:50. Czemu należałoby postawić na taki ręcznik? Gdyż włókno bambusowe sprawia, iż ma on wartości antyseptyczne, natomiast także niezwykle szybko schnie.

Ręcznik musi być odpowiednio wykończony

Należy zobaczyć wykończenie ręcznika. Tu możemy wyróżnić parę elementów. Przede wszystkim chwyt ręcznika i chłonność ręcznika. Chwyt ręcznika to odmiennie odczucie produktu w dotyku. By zobaczyć tymczasem chłonność ręcznika, można wykonać łatwy eksperyment. Polega on na wylaniu niewielkiej ilości wody na ręcznik. Jeżeli woda natychmiast wchłonie się w formę produktu, to oznacza, iż ręcznik ma odpowiednią chłonność.

Waga

Wszelkie tkaniny, w tymże ręczniki, mają masę liczoną w gramach na metr kwadratowy. Nie ma „odpowiedniej” wagi ręcznika, jest to po prostu sprawa indywidualnych preferencji. Poniektórzy kochają lżejsze ręczniki, pozostali chcą ciężkie. Należałoby pamiętać, iż waga ręcznika może mieć także wpływ na jego wartości. Na przykład artykuły lżejszy, wykonany z mniejszej ilości produktu zawsze schnie szybciej, lecz nie są tak chłonne. Z drugiej strony ciężkie ręczniki są szczególnie chłonne oraz pluszowe, lecz będą dłużej schnąć.

Materiał został przygotowany we współpracy z KZ Sklep Online.