Sypialnia jest takim szczególnym miejscem w domu, gdzie oprócz spania, najczęściej przechowuje się ubrania, pościel, ręczniki i inne drobiazgi. Trzeba więc dobrać do niej meble tak, by ilością nie przytłoczyć wnętrza, a jednocześnie zmieścić jak najwięcej rzeczy. W zależności od wielkości sypialni mogą to być różnych rozmiarów szafy, szafki nocne, czy komody.

Jak dobrać szafę do niewielkiej sypialni i nie przytłoczyć przestrzeni?

Najlepszym rozwiązaniem do małej sypialni będzie wybór szafy z lustrem. Nie tylko nie przytłoczy i tak małej powierzchni, ale jeszcze optycznie ją zwiększy. Lustro nada sypialni głębię, a do tego spełni doskonale swoją funkcjonalną rolę. Każdy przymierzony strój będzie mógł być natychmiast zweryfikowany i będziemy wiedzieli, czy dobrze leży, czy jednak ubrać coś innego. Szafa taka może też pełnić rolę toaletki w przypadku, gdy na ten dodatkowy mebel nie będzie miejsca. Po dostawieniu do lustra małego mobilnego stoliczka z kosmetykami można zrobić makijaż. Jeśli szafa jest zaprojektowana tak, że pod lustrem znajduje się szuflada tym lepiej. Wtedy nawet stolika dostawiać nie trzeba, wystarczy wysunąć szufladę z kosmetykami i korzystać z uroków toaletki. Ważne przy tym jest, aby szafa posiadała kilka półek oraz miejsce na zawieszenie ubrań. 

Szafa z lustrem

Jakie inne meble sprawdzą się w sypialni?

Pożądanymi w sypialni meblami będą szafki nocne, na których można ustawić przedmioty, które zawsze chcemy mieć pod ręką, np. książkę i okulary do czytania, czy budzik, lub kubek z herbatą. Można wybrać modele szafek z drzwiczkami lub z szufladkami na różne przydatne drobiazgi. Jeśli w sypialni jest miejsce, warto postawić w niej też komodę. Będzie ona pojemnym miejscem do przechowywania. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się szczególnie komody z szufladami, w których można umieszczać ręczniki, czy bieliznę, skarpetki i inne drobne rzeczy, które w szafie mogłyby się zawieruszyć. Jeżeli w pokoju nie ma miejsca na stojącą komodę, można zawiesić nad łóżkiem małe szafki, które sprawdzą się w przechowywaniu rzeczy, których nie wyjmuje się zbyt często. 

Przy wyborze mebli do sypialni warto kierować się ich funkcjonalnością oraz rozmiarami pokoju. Dobrym rozwiązaniem będą meble modułowe lub wysokie szafy, w których zmieścimy bardzo dużo. Innym ciekawym meblem będzie szafa z lustrem, która sprawdzi się w każdej sypialni bez względu na jej rozmiar. W małej optycznie powiększy przestrzeń, a w dużej stworzy wrażenie elegancji, przestronności i umożliwi wygodne przeglądanie się w lustrze. 

Artykuł powstał we współpracy z internetowy sklep meblowy meblini.pl