Niegdyś hamaki oraz huśtawki, teraz przede wszystkim wiszące fotele. Już nie jedynie w ogrodzie, lub na tarasie, lecz także w mieszkaniu. Teraz dostępne fotele wiszące przeważnie mają wygląd kokonu czy kuli, albo siedzenia plecionego czy zrobionego z dzianiny, jakie jest przymocowane przy pomocy sznurów do haków na suficie. Poza tego rodzaju mocowaniem spotykamy również fotele wolno stojące, gdzie siedzenie jest nadwieszone na stojaku. Teraz na przykład niezwykle popularny do ogrodu jest fotel wiszący typu kokon.

Jakie opcje zapewnia wiszący fotel do ogrodu?

Przede wszystkim należałoby zobaczyć, iż fotel ogrodowy wiszący zapewnia nam mnóstwo możliwości na wypoczynek na świeżym powietrzu. Czytanie lektury, spędzanie czasu z ukochaną osobą, cieszenie się wakacyjną atmosferą lub choćby popołudniowa drzemka – wszelkie owe czynności staną się znacznie spokojniejsze, jeżeli użyjemy do nich omawianego tutaj fotela. Fotel wiszący do ogrodu pozwoli nam na bardzo uspokajające oraz bezpieczne kołysanie się, natomiast to niewątpliwie niejedyne jego wartości.

Typy foteli wiszących

Fotele wiszące dzielą się na dwa główne modele: podwieszane na dużym łańcuchu pod sufitem czy zawieszane na profesjonalnym wsporniku. Typy podwieszane są praktyczne, gdyż potrzebują niewiele miejsca oraz można je natychmiast zdemontować, tymczasem zaopatrzone w stelaż nie potrzebują wiercenia ani zakupu specjalnych wyposażeń, np. haków. Fotele wiszące są robione w wielu modelach, m.in. kuli, owalu, krzesła biurowego lub huśtawki z wsparciem.

Fotel wiszący na stelażu lub nie?

Ważną decyzją, którą należy podjąć przy doborze takiego mebla, jest ta dotycząc jego budowy. Mamy ponieważ do doboru typy, jakie należy podwiesić do sufitu, jak również owe na wsporniku. Pierwsze w warunkach zewnętrznych są nieco skomplikowane. Nie zawsze ponieważ mamy w ogrodzie je do czego zamontować. Można się na taką możliwość zdecydować, jeśli mamy kryty taras. Tymczasem w większości wypadków lepszym rozwiązaniem będzie fotel na wsporniku. Można go postawić w każdym miejscu oraz łatwo złożyć na zimę. Uzyskujemy dzięki temu większą uniwersalność.

Wypoczynek na wiszącym fotelu

Dość niejednokrotnie fotel wiszący umieszczany jest poprzez dorosłych w domu, jako służąca dzieciom opcja dla huśtawki lub hamaka w pochmurne dni. Poza takim zastosowaniem, mebel tenże identycznie skutecznie sprawdzi się natomiast również jako urządzenie ogrodu. Niezależnie od tego, czy masz większą, wykorzystaną do odpoczynku działkę, taras lub jedynie loggię, fotel wiszący dobrze sprawdzi się w każdej przestrzeni.

Materiał powstał we współpracy z Dostawcamebli.pl.