Urządzanie własnej kuchni to nie lada wyzwanie. Jednym z elementów, który może przysporzyć wielu dylematów jest wybór blatu kuchennego. Jakie wymagania stawiane są przed blatem idealnym? Powinien być trwały, niezniszczalny i piękny, tak, żeby pełnił funkcje nie tylko praktyczne, ale także dodawał kuchni uroku. Odpowiednio dobrany, wysokiej jakości blat kuchenny będzie wspaniale komponował się z meblami służył przez wiele lat. Wobec tego, jak wybrać idealny blat kuchenny?

1. Blat kuchenny – wygląd

2. Blat kuchenny – trwałość

3. Blat kuchenny – naturalne materiały

Blat kuchenny – wygląd

Wybierając blat kuchenny, bardzo ważnym aspektem jest jego wygląd. W zależności od stylu, w jakim utrzymana będzie kuchnia, można wybrać blaty różnego rodzaju. Wynika z tego, że wystrój pomieszczenia kuchennego będzie bardziej rustykalny, nowoczesny lub glamour. Dobrze dobrany blat kuchenny będzie podkreślał meble i dodawał kuchni charakteru. Należy jednak pamiętać, że blat będzie prawdopodobnie służył przez wiele lat, warto więc żeby był na tyle uniwersalny, że nie znudzi się po roku. Niezwykle ponadczasowy jest blat kuchenny z kamienia, który od lat nie wychodzi z mody i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. Blat kuchenny z kamienia charakteryzuje się wyjątkową elegancją i stylem. 

Blat kuchenny – trwałość

Bardzo ważną cechą blatu kuchennego jest jego trwałość. Nie jest to element, który wymienia się po roku użytkowania, tylko zazwyczaj jest to zakup na lata. Jaki blat kuchenny wybrać, żeby faktycznie służył w nienaruszonym stanie przez bardzo długi czas? Doskonałym rozwiązaniem są na przykład blaty kuchennego z kamienia. Kamień to materiał niezwykle wytrzymały, który w kuchni jest niezastąpiony. Niełatwo ulega zniszczeniu, a dodatkowo jest bardzo bezpieczny dla zdrowia, ponieważ nie wchłania bakterii dzięki swojej zwartek strukturze. 

Blat kuchenny – naturalne materiały

Jaki blat kuchenny będzie zarówno pięknie się prezentował, jak i charakteryzował się niezwykłą trwałością? Z pewnością taki, który jest wykonany z naturalnych materiałów. Jednym z nich jest kamień, który występuje w wielu wzorach i kolorach, także wybranie tego idealnego nie jest żadnym problemem. Godny uwagi jest także konglomerat kwarcowy marki technistone. Ten materiał składa się z mieszanki naturalnych minerałów, w największej mierze piasku kwarcowego i granitu, z dodatkiem niewielkiej ilości komponentów (np. żywicy),  które nadają odpowiednią twardość. Zawiera także jony srebra, które sprawiają, że konglomerat kwarcowy zyskuje cechy antybakteryjne.