W Polsce jest bardzo dużo firm, które oferują usługi budowlane Kraków i inne większe miasta dają możliwość znalezienia wykonawców na różnym poziomie. To właśnie szeroka oferta sprawia, że tak wielu inwestorów ma duży problem, aby wybrać najlepszą ekipę budowlaną. Z niniejszego artykułu dowiesz się o czym należy pamiętać w pierwszej kolejności przy wyborze doświadczonych fachowców.

O czym warto pamiętać?

Jeżeli istnieje taka możliwość, to w pierwszej kolejności warto skorzystać z usług firm, które polecone są przez rodzinę i znajomych. Dobrym pomysłem jest także spotkanie się z przedstawicielem danej firmy i omówienie z nim projektu. Pierwsza lampka ostrzegawcza powinna zapalić nam się wtedy, gdy przedstawiciel firmy niestety nie będzie w stanie określić terminu ukończenia konkretnych prac. Każda doświadczona ekipa budowlana powinna przedstawić także kosztorys prac. Ma on olbrzymie znaczenie przede wszystkim dla tych osób, które wybierają firmę głównie pod względem ceny. Nie można zapominać także o tym, aby w miarę możliwości zapoznać się nie tylko z doświadczeniem i kwalifikacjami, ale również z jakością sprzętu i maszyn, które wykorzystane zostaną w trakcie wykonywania prac budowlanych.

Jak dokładnie sprawdzić ekipę budowlaną?

Budowa nowego domu jest jedną z najdroższych inwestycji w naszym życiu, dlatego też tym bardziej należy dokładnie sprawdzić ekipę budowlaną. W dzisiejszych czasach praktycznie każda firma budowlana posiada własną stronę internetową, na której umieszcza nie tylko referencje od swoich klientów, ale również zdjęcia z dotychczas wykonanych prac. W najlepszej sytuacji jesteśmy wtedy, gdy mamy możliwość obejrzenia na żywo wykonanych prac. Dobrym pomysłem jest również porozmawianie w właścicielami danego obiektu i poznanie ich opinii o firmie, z której usług korzystali. Nie można zapominać także o tym, że w Internecie znaleźć można specjalne serwisy, które zawierają opinie o wybranych firmach budowlanych. Regularnie warto śledzić również fora budowlane, które są prawdziwą skarbnicą wiedzy.

Podpisanie umowy

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że bardzo ważnym punktem jest ustalenie zasad umowy. W formie pisemnej powinny być spisane wszystkie ustalenia pomiędzy poszczególnymi stronami. Tylko rzetelna i przejrzysta umowa jest podstawą do ewentualnych roszczeń na drodze sądowej. Bardzo dużym błędem jest zatrudniania pracowników “na czarno”. Niestety w branży budowlanej jest to bardzo częsta praktyka, która może przysporzyć nam sporo problemów i niepotrzebnych wydatków. W umowie powinien być zawarty nie tylko dzień rozpoczęcia i zakończenia prac, ale również dokładny czas realizacji wszystkich etapów naszego projektu. W umowie warto określić także przybliżone ceny niezbędnych materiałów budowlanych. Określić należy także to, kto w rzeczywistości odpowiadać będzie za zakup i dostarczenie materiałów na budowę. 

Cenne porady i wskazówki

Pierwszym naszym krokiem powinno być przygotowanie szczegółowego planu działania. Dobrym pomysłem jest także znalezienie przynajmniej kilku ekip budowlanych, dzięki czemu będzie można porównać ich oferty. W podpisanej umowie powinny znaleźć się zapiski informujące o tym, że dany wykonawca będzie pracował zgodnie z obowiązującą sztuką budowlaną. Ustalić należy również kary umowne za niewywiązanie się z umowy, czy też za opóźnienia w realizacji poszczególnych prac. Pamiętać należy także o tym, aby zwrócić uwagę na certyfikaty, które potwierdzają nie tylko kwalifikacje, ale również rzetelność firmy. Niestety nie wszystkie dyplomy są szanowane w branży budowlanej. W Internecie warto poszukać nie tylko opinii, ale również informacji o tym, czy dana firma jest zarejestrowana i aktualnie nie toczy żadnych spraw sądowych. 

Profesjonalny sprzęt

Niestety nawet najlepsi fachowcy nie będą w stanie wykonać skomplikowanych prac, gdy nie posiadać będą odpowiedniego sprzętu. Przed podpisaniem umowy należy dokładnie ustalić, jakim sprzętem w rzeczywistości dysponuje dana ekipa budowlana, a które elementy wyposażenia będziemy musieli dostarczyć osobiście. W wielu sytuacjach będziemy musieli na własną rękę załatwić rusztowanie albo betoniarkę. Oprócz samego sprzętu należy zwrócić uwagę także na stosowaną technologię. Współczesna branża budowlana rozwija się w bardzo szybkim tempie, dlatego też tym bardziej warto postawić na nowoczesne technologie, które umożliwiają szybszą i znacznie dokładniejszą realizację poszczególnych projektów. Jeżeli nie znamy się na budowie domu, to warto zatrudnić doświadczonego kierownika, który pomoże w wyborze firmy budowlanej i najlepszych materiałów.

Poznaj ofertę firmy budowlanej Fast Kraków na stronie internetowej https://fastkrakow.pl/