Agregaty tynkarskie służą do automatycznego nakładania tynków w sposób trwały. Narzędzia owe gwarantują realizację pracy natychmiast, dobrze i dokładnie. Teraz większość spółek budowlanych proponuje wykonanie tynków oczywiście ową technologią. Jeszcze rzadziej oferowany jest sposób klasyczny – przede wszystkim ze względu na czasochłonność prac. Dobór agregatu tynkarskiego niejednokrotnie wiąże się z różnorodnymi obiekcjami. Na rynku dostępne są maszyny zarówno za kilkaset złotych, jak również kilkanaście tysięcy złotych.

Czy należałoby kupować agregat tynkarski?

Nabycie opisywanego narzędzia wiąże się z rzeczywiście wielkim kosztem. Najtańsze agregaty kosztują kilkaset złotych, natomiast w wypadku naprawdę skutecznych, ceny liczone są w tysiącach. Wszystko to powoduje, iż należy dobrze przeanalizować potencjalny zakup. W razie prac doraźnych oraz na dość małych nawierzchniach, kupno agregatu tynkarskiego z pewnością wykaże się nieopłacalne. Korzyści z jego korzystania będą ponieważ za małe biorąc pod uwagę wydatek. Więc również agregat tynkarski należałoby kupować przede wszystkim wówczas, kiedy mamy do założenia rzeczywiście wielką ilość tynku na ogromnych przestrzeniach.

Agregaty pneumatyczne – dobra opcja dla tynkowania oraz malowania tradycyjnego

Mniejsze oraz bardziej poręczne od automatycznych są agregaty pneumatyczne. Ich przewóz nie powoduje żadnych przeszkód, szczególnie, iż zaopatrzone są w podwozie na ogromnych kołach, jakie umożliwia sterowanie narzędziem. Tego rodzaju agregaty są m.in. świetną opcją dla tradycyjnego, czaso- oraz pracochłonnego nakładania tynków elewacyjnych czy gładzi. Agregaty pneumatyczne napędzane są za pomocą kompresora, jaki dzięki dużemu ciśnieniu wpycha kompozycję tynkarską do procesów, natomiast stamtąd do pistoletu tynkarskiego.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie agregatów tynkarskich?

Przede wszystkim spośród rodzajów dostępnych w sklepach należałoby zdecydować się na agregat tynkarski, jaki będzie odpowiednio dopasowany do potrzeb konsumentów oraz typu prac. Można rozpoznać m.in. agregaty do klejów, sklepowe, do tynków strukturalnych, wylewek, szpachli akrylowych oraz zapraw gipsowych. Istotnym parametrem jest też typ sterowania agregatu.

Odległość podawania

Zależy od siły wyrzutu zaprawy oraz w praktyce znaczy, jak daleko można postawić agregat od przestrzeni roboczej, co jest zwłaszcza istotne w wypadku, kiedy mamy do czynienia np. z ciężko dostępnymi miejscami czy ograniczoną powierzchnią. Zwyczajnie jest to 20 metrów, natomiast zaawansowane projekty mogą podnieść tenże dystans dwu- natomiast choćby trzykrotnie. nadmieniono, Poszczególne maszyny mają sprężarki umożliwiające modyfikować siłę wyrzutu.