Ocieplenie domu, czyli wykonanie izolacji ścian chroniącej je przed wilgocią i zimnem, to bardzo kosztowna inwestycja, dlatego warto zadbać o to, by było ono solidne i trwałe. Zapewnią nam to wysokiej jakości materiały – nie tylko styropian, który, rzecz jasna, stanowi podstawę izolacji cieplnej każdego budynku, ale też klej do styropianu, który umożliwia jego dobre przymocowanie, a także sam w sobie zapewnia dodatkową izolację.

Na rynku chemii budowlanej dostępnych jest wiele klejów do styropianu różnych producentów, jednak nie wszystkie gwarantują wysoką przyczepność i wieloletnią trwałość. A to niezwykle ważne w przypadku tego rodzaju produktów. Niskiej jakości klej może przecież spowodować odspojenie po niedługim czasie od wykonania izolacji, przez co styropian nie będzie mógł dobrze spełniać swojej roli.

Jaki jest najlepszy klej do styropianu?

Tak jak wspomnieliśmy, dobry klej do styropianu powinien się charakteryzować wysoką, ekstremalną wręcz przyczepnością, która umożliwi solidny montaż płyt styropianowych, oraz trwałością, która pozwoli przez wiele lat cieszyć się wykonaną izolacją. Takie właściwości ma chociażby klej marki Soudal. Dzięki niemu możemy nie tylko kleić styropianowe płyty, ale też montować panele, kasetony, gzymsy, listwy podłogowe  i wiele innych elementów wykończeniowych. Jego uniwersalny charakter, doskonałe właściwości i niewygórowana cena sprawiają, że chętnie sięgają po niego zarówno doświadczeni budowlańcy, jak i początkujący majsterkowicze.

Jak stosuje się klej do styropianu?

Kleje do styropianu dostępne są w różnej formie – niektóre mają postać zaprawy, inne pianki, a jeszcze inne pasty. Każdy z nich użytkuje się inaczej. Najprostsze w obsłudze są kleje mające postać gotowej do użycia pasty (należy do nich wspomniany wcześniej klej dyspersyjny marki Soudal). Nasza praca w takim przypadku ogranicza się wyłącznie do odpowiedniego przygotowania podłoża, czyli oczyszczenia go z zanieczyszczeń, w tym kurzu i tłuszczu. Pamiętajmy też, aby po nałożeniu kleju dać mu 24 godziny na wyschnięcie – to zapewni optymalną solidność spojenia.