Zaaranżowanie przestrzeni wokół domu lub na balkonie wymaga bardzo dobrego planowania tak, aby stworzyć naprawdę przyjemną i klimatyczną przestrzeń do spędzania czasu z osobami bliskimi. Centralnymi punktami tej przestrzeni są oczywiście balkonowe i tarasowe stoły, które muszą spełniać kilka kryteriów, aby były wygodne do użytkowania i sprawdzały się przez długi czas. Oto kryteria, które konieczne musisz wziąć pod uwagę, aby zakupić mebel nie tylko piękny, ale także solidny, który sprawdzi się nawet w najtrudniejszych warunkach użytkowania. Zachęcamy do lektury.

Rozkładane stoły do ogrodu, czyli praktyczność przede wszystkim

Jednym z najbardziej praktycznych rozwiązań są rozkładane stoły balkonowe i ogrodowe. Ich ogromną zaletą jest to, że można dopasować je stricte do swoich potrzeb, czyli w przypadku konieczności zaaranżowania miejsca dla większej liczby gości po prostu rozłożyć. Natomiast po zakończonym przyjęciu ponownie zmniejszyć do kompaktowych wymiarów tak, aby nie utrudniały swobodnego korzystania z balkonu, tarasu lub małej werandy. Okrągły lub owalny stół zajmie mniej miejsca niż stół w kształcie kwadratu lub prostokąta o podobnej wielkości. Dzieje się tak, ponieważ krzywa oznacza brak narożników wystających w przestrzeń.

Trwałe i solidne stoły ogrodowe

W wielu przypadkach właściciele nie decydują się na to, aby na okres zimowy chować stoły ogrodowe. Z tego też powodu muszą być one wykonane z możliwie jak najbardziej solidnych materiałów tak, aby nie uległy szybkiemu zniszczeniu. Doskonale sprawdzą się więc stoły ogrodowe metalowe malowane proszkowo, a także drewniane poddawane specjalnej impregnacji. Bardzo solidne są też warianty wykonane z technorattanu, który jest odporny na działanie wody i promieniowania UV.

Lekkie i ustawne stoły do ogrodu i na balkon

Rozpatrując względy praktyczne warto wziąć pod uwagę także wagę takiego stołu. Dla wygody użytkowania nie powinien być on zbyt ciężki, gdyż w przypadku konieczności planowania przyjęć zmiana jego miejsca będzie zbyt trudna. Będzie to ważne zwłaszcza w przypadku małych balkonów o wielu różnych przeznaczeniach, czyli służących nie tylko do goszczenia przyjaciół oraz rodziny, ale także do zabaw dla dzieci, a nawet do pracy na świeżym powietrzu.

Stoły balkonowe, tarasowe i ogrodowe zdecydowanie mogą łączyć praktyczność z funkcjonalnością. Aby jednak było to możliwe, przy wyborze koniecznie trzeba rozważyć wiele różnych czynników. Dla wielu osób ogromne znaczenie ma także cena takiego mebla. Na szczęście w ofercie sklepów można znaleźć warianty zarówno tańsze, jak i droższe, które można dobrać stricte do ustalonego przez siebie wcześniej budżetu.