Precyzyjnie zaprojektowane wanny od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością i stanowią jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdej łazienki. Dzieje się tak, ponieważ pozwalają domownikom na odprężenie się podczas gorącej kąpieli, a także na wykonanie licznych zabiegów pielęgnacyjnych, które można przeprowadzić w pozycji leżącej, czyli bez większego wysiłku. Ponadto wanny proponowane przez firmę Roca wyróżniają się przemyślanymi kształtami, które świetnie sprawdzą się zarówno w mniejszych, jak i większych łazienkach.

Rozważając inwestycję w wanny, należy także zwrócić uwagę na fakt, że okazują się one bardzo dobrym wyborem dla osób, które zmagają się z różnymi chorobami skóry czy ze skórą szczególnie skłonną do podrażnień. Wówczas osoba z tego typu dolegliwościami może z powodzeniem zdecydować się na regularne kąpiele z wykorzystaniem specjalnych preparatów mających za zadanie odbudować naturalną warstwę lipidową skóry lub załagodzić poczucie swędzenia czy pieczenia. Z tego też powodu odpowiednio dobrane wanny są również godnym uwagi wyborem dla osób starszych. 

Wanny wykonane z innowacyjnego materiału Stonex – czym się wyróżniają?

Innowacyjny materiał Stonex, z którego produkowane są oferowane przez Roca wanny z kolekcji Ariane, Raina czy Maui, cechuje się niezwykłą plastycznością, pozwalając na tworzenie wanien o niepowtarzalnych kształtach i wyjątkowym wzornictwie. Warto jednak wspomnieć, że mimo cienkich krawędzi wanny wykonane z materiału Stonex wyróżniają się wytrzymałością, która czyni je odpornymi na różnego rodzaju zarysowania czy pęknięcia, a także na szkodliwe działanie środków chemicznych. W efekcie wybrane wanny stają się godnym uwagi wyborem na długie lata i świetnie komponują się z łazienkami utrzymanymi w różnych stylach.

Oprócz tego niewątpliwą zaletą wanien wykonanych z materiału Stonex jest ich łatwe utrzymanie w czystości, co wynika wysokiej jakości zewnętrznej powłoki o niższej porowatości. Również sama kąpiel staje się przyjemniejsza, ponieważ materiał sprawia wrażenie niezwykle komfortowego podczas kontaktu z ciałem.  Co więcej, wanny wykonane z materiału Stonex charakteryzują się świetną izolacją termiczną, która sprawia, że woda na dłużej zachowuje wysoką temperaturę i nie wymaga co pewien czas dolewania, co wpływa również na większą oszczędność wody oraz na niższe rachunki.

Wspomniane wanny Ariane i Maui wyróżniają się ponadto obniżoną wysokością wynoszącą 57 cm, co pozwala na wygodne oraz bezpieczne wejście do wanny dzieciom lub osobom starszym. Ponadto przemyślany kąt nachylenia oparcia umożliwia przyjęcie komfortowej pozycji ciała, która nie nadwyręża kręgosłupa i sprzyja relaksowi. Warto wspomnieć, że w przypadku modeli Maui Square lub Raina niecka została przystosowana do potrzeb dwóch osób, co sprzyja wspólnym kąpielom.

Kiedy warto zdecydować się na wanny wykonane z akrylu?

Wanny wykonane z akrylu okazują się godną uwagi propozycją dla osób, które poszukują wytrzymałych i lekkich produktów, czyli jednocześnie łatwych w transporcie oraz montażu. Dzięki temu, że akryl wyróżnia się niezwykłą elastycznością, skutecznie zmniejsza ryzyko pojawienia się pęknięć podczas ewentualnych uderzeń. Ponadto za sprawą termoformowania akrylowe wanny cechują się trwałością i stają się inwestycją na bardzo długi czas. Warto przy tym wspomnieć, że akryl w wyniku niższej porowatości również okazuje się łatwy w utrzymaniu w czystości oraz zapewnia domownikom większy komfort w trakcie kąpieli dzięki przyjemnej w dotyku powierzchni.

W ofercie Roca wanny akrylowe można znaleźć między innymi w takich kolekcjach jak Easy, Linea Slim czy Eternity. Wanny z kolekcji Easy wyróżniają się dużym wyborem rozmiarów oraz kształtów (inwestorzy mogą zdecydować się między innymi na wanny asymetryczne lub prostokątne), z kolei przemyślana linia oparcia pozwala na większy relaks podczas kąpieli. W przypadku wanien Linea Slim klienci również mogą zdecydować się na modele występujące w wielu rozmiarach i zyskać pewność, że wybrane wanny będą się świetnie prezentować w danej łazience za sprawą klasycznych kształtów oraz nowoczesnych rozwiązań. Na uwagę zasługuje między innymi szeroka korona, która pozwala na łatwą instalację baterii nawannowej lub na przemyślane ułożenie potrzebnych podczas kąpieli kosmetyków. W kolekcji Eternity pojawiają się z kolei wanny wyposażone w nowoczesny przelew typu slot, który skutecznie chroni łazienkę przed zalaniem. Ponadto wanny z kolekcji Eternity wyróżniają się dwustronnym oparciem pozwalającym na kąpiel w dwójkę.