Nieestetyczne szczeliny i szpary w podłodze można zlikwidować. Pomoże nam w tym kit do parkietu – produkt wykorzystywany do podłogi z drewnianych elementów, jak i do maskowania szczelin we framugach. Czy stosując kit do podłogi możemy ją zniszczyć i czy do klejenia powinniśmy zatrudnić fachowca?

Czym jest kit uszczelniający i dlaczego warto go stosować?

Wybierając drewniane okna czy podłogę musimy liczyć z narażeniem drewna na czynniki zewnętrzne. Drewno to materiał, który ciągle pracuje. Zmienia się pod wpływem poziomów wilgoci czy temperatur. Proces ten powoduje powstawanie nieestetycznych ubytków w postaci szpar. Na szczęście pojawienie się ubytków w drewnie to nie koniec świata. Z pomocą przychodzi innowacyjny i niezwykle wydajny środek, jakim jest kit do drewna. Z uwagi, że wymaga dużo mniej czasu i pracy, jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnej szpachli. Kit jest materiałem uszczelniającym, służy do eliminowania ubytków w meblach oraz podłogach drewnianych tak, by nie rzucały się w oczy, a drewniana podłoga zachowała swoją estetykę i atrakcyjny wygląd. Przyda się również przy listwach przypodłogowych lub wszelkich okładzinach z drewna. 

Poznaj atuty marki Den Braven!

Szeroki wybór wysokiej jakości kitu do parkietu zapewnia producent Den Nraven. Niezwykle wygodny w aplikowaniu i wygładzaniu. Przeznaczony do podłóg drewnianych, blatów, mebli oraz paneli. Kit Den Braven to uszczelniacz na bazie dyspersji akrylowych, bezwonny i wodoodporny po utwardzeniu. Można go poddać dalszej obróbce, np. malowaniu, woskowaniu czy lakierowaniu. Stosując ten kit do parkietu pozbędziesz się nawet bardzo trudnych pęknięć.

Zalety kitu drzewnego do parkietu są liczne. Wyróżnia się wysoką trwałością i siłą spajania, nie zawiera szkodliwych rozpuszczalników, jest odporny na wahania temperatur oraz wilgoć. Odporny na mróz i deszcz. Jest bezpieczny dla użytkownika oraz nieagresywny. Na rynku dostępny jest szeroki wybór kolorów, od tradycyjnych po kolory drewnopodobne, takich jak dąb, orzech czy sosna. Z Den Braven łatwo dobrać odpowiedni odcień do naszego parkietu, który nie będzie się odznaczać na tle posadzki. Warto zaznaczyć, że kity do drewna dają nieco lepszy efekt, lepiej sobie radzą w trudnych warunkach niż szpachla.

Jak poprawnie zastosować kit uszczelniający?

Stosowanie kitu do parkietu jest niezwykle proste i nie powinno nastręczać większych problemów. Najpierw prawidłowe przygotowanie podłoża. Każdą powierzchnię należy oczyścić z kurzu i odtłuścić. Szczeliny powinny być suche i czyste. Można je delikatnie przetrzeć drobnym papierem ściernym uważając, by nie uszkodzić lakieru. Wyciskamy kit z niewielkim nadmiarem i po nałożeniu od razu formujemy palcem lub specjalną szpatułką. Wygodna dysza, jaką posiada den braven pozwoli zaaplikować odpowiednią ilość preparatu. Czas obróbki to jedyne 5 minut. Powstałe zabrudzenia usuwamy wilgotną szmatką i pozostawiamy do wyschnięcia i całkowitego utwardzenia. Pamiętajmy, by aplikować kit w odpowiedniej temperaturze. Informacje znajdziemy na opakowaniu produktu.