Remont mieszkania w toku i najwyższy już czas na wybór odpowiedni drzwi wewnętrznych? Sprawdź czym się kierować, żeby nie popełnić kilku podstawowych błędów, które w przyszłości mogą zaważyć na wyglądzie mieszkania i jego funkcjonalności.

5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę wybierając drzwi wewnętrzne do mieszkania

1. Nie kupuj drzwi wewnętrznych na początku remontu!

Zakup drzwi na samym początku remontu, zanim jeszcze wykończymy mieszkanie i dobierzemy do siebie jego poszczególne elementy, to nie jest dobry pomysł. Setki osób przekonały się już, że kupując choćby najpiękniejsze drzwi jak z https://decolan.pl na starcie remontu, zamiast na końcu – możemy uzyskać zupełnie inny efekt od zamierzonego. W trakcie remontu zmienia się często nasza wizja co do kolorystyki mieszkania, ścian, podłóg, ale też wizja różnych czysto technicznych rzeczy, które są w środku wykonywane. Idealne drzwi kupione najpierw mogą się okazać zupełnie niepasujące do tego, co będzie w mieszkaniu na końcu. Poczekaj z zakupem do momentu wykonania innych, najważniejszych prac wykończeniowych.

2. Dopasowanie koloru drzwi do podłogi i innych elementów wykończeniowych

Przeglądając kategorię drzwi wewnętrzne Gdańsk i zerkając na producentów drzwi w tym regionie, możemy zauważyć, że pomysły na kolorystykę są tutaj najprzeróżniejsze. Dlaczego? Otóż mieszkania wykończenie ultranowocześnie, świetnie korespondują wyglądem z drzwiami o mocno kontrastowych kolorach, do ścian jasnych pasują drzwi ciemne, do podłogi mocno hebanowej, wyrazistej – nie będą z kolei pasowały drzwi w podobnym, zlewającym się kolorze. Dopasowanie barwy drzwi do podłogi, ścian i stylistyki meblowej pomieszczenia, ma duże znaczenie wizualne. Z tego też powodu, na rynku drzwi jest tak duży wybór, zobacz propozycje z https://decolan.pl/drzwi,14,pl.html, jest tego wiele, więc warto poczekać do końca remontu, żeby wybrać takie drzwi, które będą optymalnie pasować do innych elementów mieszkania.

3. Piękny wygląd, ale marna funkcjonalność? Patrz na jakość!

Nie zapominajmy o jakości. Bez względu na to, który model np. w dziale drzwi wewnętrzne Trójmiasto spodoba Ci się najbardziej, najpierw upewnij się czy wybrane drzwi są naprawdę porządne. Czy to klasyczne drewno, czy sklejka? Drzwi płytowe o sztywnej konstrukcji czy może drzwi płycinowe ze sprytnie ukrytą ramą? To detale, o których chętnie opowiedzą Ci sprzedawcy drzwi w danym sklepie.

4. Wybór firmy do montażu drzwi wewnętrznych

Montaż musi być profesjonalny, wiec poszukaj w okolicy firmy, która daje rachunki za usługi i gwarancję poprawnego założenia drzwi. Dzięki temu w przyszłości będziesz je mógł np zareklamować, gdy coś się poluzuje, lub będzie wymagało dokręcenia.

5. Ukryta ościeżnica: hit ostatnich lat w kategorii drzwi wewnętrznych

Warto zwrócić uwagę na drzwi z ukrytą ościeżnicą, dzięki której montaż całości wygląda naprawdę wyjątkowo. Takie drzwi podpowiedzą i pokażą specjaliści w sklepach – przyjrzyj się jak wyglądają one w zestawieniu z klasycznymi.

Zwrócenie uwagi na w/w punkty związane z wyborem drzwi wewnętrznych to dla Ciebie gwarancja tego, że dobierzesz je idealnie. Cierpliwość i przemyślenie na każdym etapie remontu!