Urządzenia ze stali nierdzewnej wyglądają nowocześnie i elegancko … dopóki się nie pobrudzą. Kiedy są pokryte odciskami palców, smugami i plamami z wody – nie są już tak błyszczące. Niestety, znaki te pojawiają się szybko i często w ruchliwej kuchni. Na szczęście dzięki urządzeniom do czyszczenia stali nierdzewnej możesz sprawić, że twoje urządzenia ponownie zabłysną, dzięki czemu nie tylko wyczyścisz powierzchnię, ale również ją zdezynfekujesz. Wszystko czego potrzebujesz to dwa proste składniki.

DIY do czyszczenia stali nierdzewnej

RZECZY, KTÓRYCH POTRZEBUJESZ

  • Woda destylowana, 3/4 szklanki
  • 70 procent alkoholu izopropylowego, 3/4 szklanki
  • Lejek (opcjonalnie)
  • Butelka z rozpylaczem, 100ml
DIY do czyszczenia stali nierdzewnej

Krok 1

Zmierz i wlej wodę i alkohol do butelki z rozpylaczem. Możesz zwiększyć lub zmniejszyć ilość każdego z nich – pamiętaj tylko, aby zachować stosunek 1: 1.

Używanie alkoholu w sprayu jest kluczem do błyszczącej stali nierdzewnej, ponieważ szybko odparowuje, nie pozostawiając śladów. Aerozol pomaga również zapobiegać zbieraniu przez urządzenia smug i odcisków palców w przyszłości.

kredyt: Ana Stanciu

Krok 2

Wymienić dyszę butelki na taką z rozpylaczem i wstrząsnąć, aby połączyć.

DIY do czyszczenia stali nierdzewnej

OSTRZEŻENIE: Rozpylony alkohol ma silny zapach, więc otwórz okna i przewietrz, jeśli zamierzasz czyścić więcej powierzchni. I nie używaj tego sprayu wokół ciepła lub płomieni.

Krok 3

Spryskaj stal nierdzewną i wytrzyj miękką szmatką. Jeśli przyjrzysz się uważnie, zobaczysz, że stal nierdzewna ma niewielkie ziarno, więc zawsze wytrzyj ją zgodnie z ziarnem urządzenia.

Ponieważ alkohol jest antyseptyczny, będziesz dezynfekować powierzchnie kuchenne podczas czyszczenia.

DIY do czyszczenia stali nierdzewnej

Ten środek czyszczący sprawdza się również w przypadku garnków i patelni stalowych!

DIY do czyszczenia stali nierdzewnej

OSTRZEŻENIE: Nigdy nie czyść stali nierdzewnej ściernymi środkami czyszczącymi lub gąbkami, ponieważ spowoduje to trwałe zadrapania.

DIY do czyszczenia stali nierdzewnej

One thought on “Jak czyścić urządzenia ze stali nierdzewnej”

Comments are closed.