Przedpokój to wizytówka naszego mieszkania. Jest to pomieszczenie, które zaproszeni goście oceniają, wchodząc pierwszy raz do naszego domu. Z tego względu powinien wyglądać przytulnie i estetycznie. Co więcej, takie pomieszczenie powinno umożliwić nam rozmieszczenie odzieży wierzchniej domowników oraz gości. Co jednak zrobić, gdy nasz przedpokój jest niewielki, ponieważ mieszkamy w małej kawalerce? Jak zagospodarować przestrzeń i jakie zakupić meble, aby uzyskać funkcjonalny przedpokój w małym mieszkaniu? Sprawdźmy!

Jak stworzyć funkcjonalny przedpokój w małym mieszkaniu?

Umeblować dużą przestrzeń potrafi każdy. Co jednak zrobić, gdy posiadamy ciasne i wąskie pomieszczenie, a w dodatku mało ustawne? To wyzwanie, z którym zazwyczaj muszą się zetknąć właściciele małych kawalerek. Zazwyczaj w takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest zamontowanie przedmiotów, które wiszą, ponieważ zajmują najmniej przestrzeni, a na tym nam właśnie zależy. Powinniśmy więc wprowadzić meble do przedpokoju takie jak wieszaki z półkami oraz wiszące lustra. Wspomniany wieszak może z łatwością pomieścić kilka kurtek czy też płaszczy, a półka nada się do przechowywania czapek oraz szalików i rękawiczek.

Czasami w wąskich przedpokojach wprowadzane są niewielkie wnęki w ścianach, do których możemy wstawić szafę bądź niewielki zestaw mebli do przedpokoju. Jest to niezwykle cenna przestrzeń w małym mieszkaniu, ponieważ do dużej szafy jesteśmy w stanie zapakować całkiem szeroką gamę przedmiotów, takich jak ciuchy, buty, torby podróżne oraz inne.

zestawy mebli do przedpokoju

Wiszące półki do przedpokoju

Ciekawym pomysłem dającym przestrzeń do przechowywania, a jednocześnie niezajmującym dużo miejsca, są wiszące półki i szafki. Można w nich schować drobniejsze przedmioty takie jak rękawiczki, szaliki, czapki, parasole, a nawet mniejsze torby czy plecaki. Czasami można spotkać półki ze zintegrowanymi wieszakami, które ułatwiają zawieszenie odzieży.

Nie zapomnijmy o lustrze

W każdym przedpokoju powinno znaleźć się lustro. Ułatwia ono poranne przygotowania do pracy oraz szkoły. Zawsze możemy się w nim przeglądnąć, wychodząc z domu i dokonać ostatecznych poprawek wizerunku. Warto również zadbać o to, by lustro miało jakiś niewielki punkt świetlny. Wówczas w ciemnym przedpokoju nie będziemy musieli świecić głównej lampy a jedynie tę w lustrze.
Jak zawiesić lustro? Najlepiej na wysokości naszego wzroku, aby z łatwością z niego korzystać. Jeśli jednak wybieramy duży model, to najlepiej ustawić lustro w pionie, aby zobaczyć swoje ciało w całości. W ten prosty sposób możemy również wizualnie zwiększyć przestrzeń przedpokoju, tworząc iluzję głębi.