W świecie dynamicznie rosnącego rynku sprzedaży internetowej, do miana najważniejszych zasobów zaczynają awansować materiały opakowaniowe oraz związane z nimi technologie.

Folia bąbelkowa, czy też bardziej poprawnie folia pęcherzykowa, to jeden z najpopularniejszych materiałów opakowaniowych na świecie. Żaden duży magazyn, sklep internetowy, firma  logistyczna czy kurierska nie może obecnie sprawnie działać bez tego cudownego materiału. Folia obecna jest prawie każdej przesyłce, zabezpiecza przed uszkodzeniem książki, szklanki, zabawki, meble, sprzęt elektroniczny, dosłownie wszystko.

Folia bąbelkowa do pakowania

Sprawna praca magazynu wysyłkowego wymaga dużych ilości folii bąbelkowej. Ogromne rolki z folią, założone na specjalne stelaże, rozwijają się w szybkim tempie, zabezpieczając kolejne przesyłki. Folia sprawdza się tak dobrze, ponieważ jest odporna na rozdarcia, wodoodporna a dodatkowo amortyzuje wstrząsy lub ewentualne upadki. Folia, jako że wypełniona jest powietrzem, jest bardzo lekka i elastyczna. Mała waga folii bąbelkowej sprawia, że stosowanie tego materiału, nie tylko jako ochrony ale i wypełnienia paczek, nie podnosi ich wagi, a dzięki temu paczki nie są łatwe i tanie w przewozie.

Folia folii nierówna

Folia bąbelkowa może występować w różnych specyfikacjach, może być dwu- lub trzywarstwowa co poprawia jej wytrzymałość. Folia może mieć też bąbelki o różnej średnicy, co tez wpływa na parametry wytrzymałościowe samego materiału. Poza ty, istnieją folie barwione, w zasadzie na dowolny kolor, łącznie z zupełnie czarnym. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest folia bąbelkowa samoprzylepna, która, dzięki dodanemu klejowi świetnie trzyma się ochranianej powierzchni, pozwala też zaoszczędzić na taśmie klejącej, co w skali dużego centrum logistycznego może oznaczać znaczne oszczędności.

Nie tylko folia

Oprócz folii bąbelkowej mamy też całą gamę innych materiałów służących do pakowania. Zarówno wykonywanych z tworzyw sztucznych, jak folia, np. styropian czy pianki polietylenowe. Jak również papier pakowy, tektura falista, różnego typu granulaty czy nawet drewno, pod postacią listewek wzmacniających konstrukcję przesyłki.